PIŁKA NOŻNA: Miła niespodzianka w Przasnyszu

Sport

PIŁKA NOŻNA: Miła niespodzianka w Przasnyszu

05.06.2018
autor: M.
Choć mało kto się tego spodziewał, pierwsza drużyna Bugu Wyszków przywiozła z Przasnysza komplet punktów. Była to pierwsza w sezonie jej wyjazdowa wygrana.
Jak można było przewidzieć, inicjatywę przez cały mecz mieli gospodarze, którzy jednak bili głową w przysłowiowy mur. Zwłaszcza po stracie gola w 54. minucie ruszyli do huraganowych ataków, które powodowały, że dużymi fragmentami wyszkowianie nie wychodzili z własnej połowy. Gola dla wyszkowian zdobył pięknym strzałem z 20 metrów Karol Rosa. Kontrę zainicjował Łukasz Łada, który był pilnowany, ale sędzia zastosował korzyść. Akcję kontynuował Łukasz Kowalczyk, który dostrzegł lepiej ustawionego Rosę, a ten potężnym strzałem, jeszcze po rękach bramkarza, skierował piłkę pod poprzeczkę. Najlepszą szansę na wyrównanie przasnyszanie zaprzepaścili w 84. minucie. Po faulu jednego z naszych graczy, sędzia wskazał na 11. metr od bramki. Kapitalną dyspozycję zaprezentował jednak Jakub Rutkowski, broniąc najpierw strzału z rzutu karnego, a potem dobitki. Szczęście jeszcze raz uśmiechnęło się do Bugu chwilę później. Dzięki temu, że jeden z rywali strzelił w głowę Patryka Śleszyńskiego, piłka nie wpadła do pustej już bramki.

MKS Przasnysz - Bug 0:1 (0:0)
Bramka: Rosa 54
Bug: J. Rutkowski – P. Śleszyński, R. Nogaj (k). B. Wolniewicz, B. Rejnuś – K. Rosa, E. Lekh, J. Rejnuś, A. Zabłocki – Ł. Łada, Ł. Kowalczyk. Zagrali również: D. Modzelan, M. Wysocki, N. Wouters, J. Kopacz.

Przed Bugiem dwie ostatnie kolejki grane w terminach obligatoryjnych. 9 czerwca o godz.17 na sztucznym boisku wyszkowianie podejmą Koronę Ostrołęka, która wciąż liczy się w walce o awans.
Niezbyt dobre wieści nadeszły z III-ligowego frontu. Tam ciągle fatalne wyniki odnotowuje Legia II Warszawa. Po niedzielnej porażce w Łowiczu, druga drużyna mistrza Polski ma już tylko dwa punkty przewagi nad Sokołem Ostróda, który obecnie jest ostatnim zespołem, który opuściłby III ligę. A w perspektywie stołeczna młodzież ma jeszcze derby z Polonią i mecz ŁKS-em Łomża, który również nie jest jeszcze pewny ligowego bytu.
Przypomnijmy, że jeśli z III ligi spadnie przedstawiciel Mazowsza (obecnie zagrożona jest tylko Legia), to 15. zespoły IV ligi zostaną automatycznie zdegradowane i nie będzie pomiędzy nimi barażu o utrzymanie. Bug już na pewno sezon skończy właśnie jako 15. drużyna gr. północnej.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan