PIŁKA NOŻNA: Loczki awansowały do II ligi (foto)

04.06.2016
autor: Maciej Kowalski
Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek piłkarki Loczków Wyszków zapewniły sobie awans do II ligi. W meczu z Królewskimi Płock wyszkowianki wygrały 3:0.
Mecz odbywał się na sztucznej nawierzchni stadionu Stoczniowca, co miało preferować grające techniczny futbol płocczanki. Loczki zagrały jednak skoncentrowane i świadome, że trzy punkty dadzą im awans do II ligi.
W 15. minucie Paulina Pokraśniewicz wykorzystała podanie Karoliny Nadaj i zdobyła pierwszego gola. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej części gry gospodynie zagrażały  bramce Loczków po stałych fragmentach gry, ale albo nie trafiały w bramkę, albo uderzenia broniła Katarzyna Kulasińska.
W 50. minucie świetną akcję skrzydłem przeprowadziła Mar-tyna Jechna, a jej dośrodkowanie na gola zamieniła ponownie Paulina Pokraśniewicz.
W ostatniej minucie meczu po faulu na tej samej zawodniczce sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamieniła Karolina Nadaj i awans stał się faktem.
Trener Karol Wołynko myślami jest już przy jesiennych meczach: - Mamy młode, ambitne zawodniczki, ale poziom II ligi jest dużo wyższy. Mówi się nawet, że awans w kobiecej piłce z III do II ligi, to jakby przeskok z IV do II w męskiej. Musimy wykonać latem dużo pracy.

Ten fantastyczny wynik osiągnęły: kapitan drużyny Karolina Pokraśniewicz (20 rozegranych meczów), Paulina Pokraśniewicz (20), Natalia Chimkowska (20), Mariola Nadaj (20), Adriana Wiśniewska (19), Karolina Nadaj (18), Karolina Ufnal (16), Natalia Jaskulska (15), Natala Kaźmierczak (15), Asia Jeż (14), Patrycja Wojciechowska (14), Agata Skoczeń (12), Klaudia Gołębiewska (11), Wiktoria Fedorczyk (11), Natalia Tarnażewska (11), Natalia Markowska (10), Kamila Bonisławska (9), Natalia Stępkowska (9), Katarzyna Kulasinska (8), Patrycja Kulesza (7), Kinga Woźnica (5), Patrycja Borkowska (4), Angelika Klimut (4), Martyna Jechna (4) oraz dobry duch drużyny Karolina Frąntczak (0, kontuzja). Trenerem zespołu jest Karol Wołynko, trenerem bramkarek Andrzej Stępkowski.

Sukces nie byłby możliwy bez pomocy dobroczyńców klubu. Największym z nich jest Gmina Wyszków, a pozostali to Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, Polski Bank Spółdzielczy, Szkoła Wyższa im. P. Włodkowica, Tanrei, PSS Społem, WTBS, Nowy Wyszkowiak, Raf-bus, notariusz T. Abramczyk, ZM Somianka i osoby prywatne