PIŁKA NOŻNA: Liga coraz bliżej, forma rośnie (foto)

11.03.2019

Dwie nasze drużyny występujące w ostrołęckiej grupie klasy B rozegrały w weekend mecze sparingowe. Oba spotkania zakończyły się okazałymi wygranymi.

Wymakracz Długosiodło do przerwy tylko remisował 1:1 z KS Wąsewo (ostrołęcko-ciechanowska A-klasa). Długosiodlanie mieli przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować golami. Jednak po przerwie ich skuteczność była porażająca. Kibice jeszcze nie zdążyli usiąść na trybunach, a już było 3:1. Najpierw Emil Mostowski, a 60 sekund później Michał Laska zdobyli gole dla Wymakracza.

To jednak nie koniec. Do końca meczu bramkarz z Wąsewa wyjmował piłkę z siatki jeszcze sześciokrotnie, a ostatni gol, który wypracował Damian Brejnak (prowadził piłkę od własnego pola karnego do końcowej linii, mijając kilku rywali i podając do Emila Mostowskiego) był ozdobą całego spotkania. Warto dodać, że w drugiej połowie goście nie przeprowadzili praktycznie ani jednej akcji na bramkę Wymakracza.

Wymakracz Długosiodło – KS Wąsewo 9:1 (1:1)

Gole: Emil Mostowski (4), Adam Duda (2), Bartłomiej Kolankiewicz, Michał Laska i Damian Nowicki

Skład: J. Borczon - P. Brejnak, K. Michalak, D. Brejnak, M. Gałązka - B. Kolankiewicz, M. Laska, M. Kwiatkowski, E. Rogalski, A. Duda, E. Mostowski

Zagrali również: P. Rosiński, P. Drózd, M. Pamrowski, D. Nowicki, P. Zwaliński

W najbliższą niedzielę (17 marca), Wymakracz zagra o 11.00 w Długosiodle z Wichrem Sadowne (siedlecka klasa A).

WKS Mystkówiec w niedzielę pokonał w Wyszkowie A-klasowy GKS Pokrzywnica 4:0.

Wicelider ciechanowsko-ostrołęckiej A-klasy nie miał wiele do powiedzenia w meczu z WKS Mystkówiec. Zawodnicy z gminy Somianka dominowali w obu częściach gry i zasłużenie wygrali kolejny mecz sparingowy. Warto powiedzieć, że w ostatnich pięciu meczach kontrolnych WKS zdobył 29 goli tracąc tylko siedem.

WKS Mystkówiec – GKS Pokrzywnica 4:0

Gole: Dominik Kostruski (2), Jacek Rosiński Piotr Ciskowski.

WKS zagrał w skladzie: Sebastian Zawadzki, Adam Rosiński, Jacek Rosiński, Patryk Paź, Jarosław Salwin, Robert Szulc, Mateusz Górecki, Dominik Kostruski, Kamil Paź, Sebastian Szczubeł.
Zagrali także: Adrian Kanclerz, Patryk Piotrowski i Michał Milewski.

16 marca WKS Mystkówiec zagra z KS Wąsewo.