PIŁKA NOŻNA: Klęska, której nie musiało być

Sport

PIŁKA NOŻNA: Klęska, której nie musiało być

28.05.2018
autor: M.
Piłkarze pierwszej drużyny Bugu Wyszków wysoko ulegli w sobotę Drukarzowi Warszawa. Wysokiej porażce można było zapobiec, bo do przerwy spotkanie było wyrównane, a przegranej wyszkowian zdecydowały trzy gole stracone w siedem minut.
Gracze trenera Łukasza Stasiuka rozegrali naprawdę przyzwoitą pierwszą połowę. Po raz pierwszy od dłuższego czasu zdarzyło się, że mecz był wyrównany i do przerwy to nasz zespół miał więcej z gry. W 8. minucie świetnej szansy nie wykorzystał Łukasz Kowalczyk, który w sytuacji sam na sam strzelił w bramkarza. Swoich szans, po dwóch strzałach z rzutu wolnego, szukał Robert Nogaj, ale bramkarz był na posterunku. Co nie udało się gospodarzom, uczynili goście. W 31. minucie nasza defensywa „zdrzemnęła się” i napastnik Drukarza wykorzystał sytuację sam na sam. Dwie minuty później przed okazją stanął Łukasz Łada, ale strzelił tylko w poprzeczkę.
Kwadrans po wznowieniu gry losy meczu rozstrzygnęły się i były to wręcz dramatyczne minuty dla miejscowych. Po bardzo prostych indywidualnych błędach wyszkowianie w kilka minut stracili trzy gole. Udział w nich mieli m.in. Robert Nogaj, który podał piłkę rywalowi i Jakub Rutkowski, który wpuścił do bramki dośrodkowanie z praktycznie zerowego kąta. Po tych ciosach nasz zespół nie podniósł się, a warszawianie spokojnie kontrolowali przebieg meczu. Bug stać było tylko na gola na otarcie łez. Minutę przed końcem gry Łada wygrał pojedynek biegowy z dwoma obrońcami i pewnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem.
Po tym meczu Bug stracił definitywnie szansę na bezpośrednie utrzymanie się w IV lidze. Jeśli z III ligi nie spadnie żaden przedstawiciel województwa mazowieckiego, nasz zespół czeka baraż o utrzymanie z 14. drużyną grupy południowej IV ligi.

Bug - Drukarz Warszawa 1:5 (0:1)
Bramka dla Bugu: Łada 89
Bug: J. Rutkowski – P. Śleszyński (76. D. Penkul), R. Nogaj (k), B. Wolniewicz, B. Rejnuś (66. A. Kopacz) – D. Modzelan (58. N. Wouters), J. Rejnuś, A. Zabłocki (58. E. Lekh), K. Rosa (90. J. Kopiejewski) – Ł. Łada, Ł. Kowalczyk

Najbliższy mecz Bug rozegra 2 czerwca o godz. 17 w Przasnyszu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną