PIŁKA NOŻNA: Gimnazjum Poręba w finale CocaCola Cup

09.05.2016
autor: BU
Piłkarki z Publicznego Gimnazjum w Porębie zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego Turnieju Coca-Cola Cup 2016.
Piłkarki z Poręby zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, zwyciężając z PG w Jadowie 1:0 i PG gminy Liw w Węgrowie 3:0. W półfinale drużyna z Poręby pokonała 2:0 ekipę PG Brok, a w finale PG Goworowo 1:0. Zawodniczki z Publicznego Gimnazjum w Porębie zwyciężyły w I rundzie eliminacyjnej turnieju Coca Cola Cup 2016, co dało im awans do etapu II.
26 kwietnia w drugiej rundzie turnieju po zwycięstwach nad drużynami Publicznego Gimnazjum w Woli Kiełpińskiej 2:0 (pow. legionowski), oraz PG w Pomiechówku 1:0 piłkarki zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego Turnieju Coca-Cola Cup. Nasze zawodniczki wyjadą na kolejny etap rozgrywek do Jeruzala (powiat miński) i zmierzą się tam z gospodarzami, drużyną z Trąbek (powiat garwoliński) oraz szczycącą się wieloma sukcesami na szczeblu krajowym Ząbkovią Ząbki (powiat wołomiński).
Skład zespołu: Adriana Wiśniewska (C), Zuzanna Zawadzka, Katarzyna Kulasińska, Natalia Stopka, Anita Rosińska, Aleksandra Knap, Maria Tomczak, Klaudia Rosińska, Urszula Prabucka, Dominika Modzelan. Opiekunem i trenerem drużyny jest Bogusław Ulanowski.
Żeńska drużyna piłki nożnej Publicznego Gimnazjum w Porębie Średniej w niedzielę 17 kwietnia zdobyła także trzecie miejsce w zawodach międzypowiatowych (byłe woj. ostrołęckie).