PIŁKA NOŻNA: Dobry mecz bez punktów

11.10.2017
autor: M.
Kolejną porażkę z rzędu ponieśli w sobotę piłkarze pierwszej drużyny Bugu Wyszków. Tym razem przegrali na terenie beniaminka z Gostynina. Przegrali, choć mecz mógł potoczyć się na korzyść przyjezdnych.
Mniej ciekawa była pierwsza połowa. Gracze spod Płocka mieli optyczną przewagę, ale nie zagrozili poważnie bramce Nikodema Laskowskiego, który w sobotę zadebiutował w IV-ligowych rozgrywkach. W debiucie Nikodemowi „pomogła” kontuzja Łukasza Rogulskiego, który w sobotę z tego powodu nie znalazł się w kadrze meczowej. Niestety, do przerwy nie obyło się bez goli, szczęście opuściło wyszkowian w ostatniej minucie pierwszej odsłony, kiedy to Mazur otworzył wynik meczu.
Dziesięć minut po wznowieniu gry do remisu doprowadził Mateusz Maciak. Stoper Bugu pewnie wykorzystał rzut karny. Chwilę później nasza drużyna mogła prowadzić, ale w prostej sytuacji Łukasz Kowalczyk trafił w bramkarza. Kolejne minuty przyniosły następne szanse dla Bugu. Daiji Kimura strzelił w poprzeczkę, z 10 metrów do bramki nie potrafił trafić Jakub Rejnuś, dobre szanse zaprzepaścili także Łukasz Łada i Piotr Połodziuk. Niestety, niewykorzystane szanse zemściły się. W 68. minucie, po  dośrodkowaniu z rzutu rożnego, rywale ponownie objęli prowadzenie. Trzeci gol dla Mazura padł w doliczonym czasie gry. Wyszkowianie niemal całą drużyną ruszyli przed bramkę gospodarzy, aby rozegrać rzut wolny. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry nie było jednak dobre, gracz Mazura wybił daleko piłkę, a tam trzech piłkarzy z Gostynina nie miało problemów z wymanewrowaniem osamotnionego Roberta Nogaja, a potem Laskowskiego w bramce.
Najbliższy mecz Bug rozegra 14 października o 15:30 w Wyszkowie ze spadkowiczem z III ligi, Huraganem Wołomin.

Mazur Gostynin - Bug Wyszków 3:1 (1:0)
Gol dla Bugu: M. Maciak 56. (karny)
Bug: N. Laskowski – R. Nogaj, K. Maciak, M. Maciak (86. D. Zacharski), B. Rejnuś (88. P. Śleszyński) – M. Gołębiowski, J. Rejnuś, Ł. Łada (62. P. Połodziuk), P. Paprocki (68. A. Nikodemski) – D. Kimura, Ł. Kowalczyk.
Sędziował: G. Tokarzewski (Ostrołęka).