PIŁKA NOŻNA: Bug z walkowerem, inauguracja w sobotę

Sport

PIŁKA NOŻNA: Bug z walkowerem, inauguracja w sobotę

15.03.2017
autor: Michał Mielczarczyk
Po raz drugi z rzędu piłkarzom Bugu Wyszków nie dane było rozegrać ligowego meczu. O ile przed 10 dniami na przeszkodzie stanęła zbyt grząska murawa, to przed ostatnią kolejką okazało się, że z rozgrywek wycofała się Tęcza Łyse.
Ekipa z Kurpi miała być przeciwnikiem naszej drużyny w ostatnią niedzielę na stadionie w Ostrołęce. Jednak już od kilkunastu dni dochodziły słuchy, że Tęcza może w ogóle nie przystąpić do rundy rewanżowej. 5 marca piłkarze tego klubu nie pojechali do Przasnysza na ligowy mecz. Ta sytuacja zakończyła się oczywiście przyznaniem walkowera dla przasnyszan. Ze względu na odejście zimą z Łysych większości piłkarzy mało prawdopodobne było rozegranie także i ich drugiego wiosennego meczu, tym razem z Bugiem Wyszków. W ostatni piątek działacze Tęczy nie mieli już wyjścia i zgłosili do Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wycofanie drużyny z rozgrywek o mistrzostwo IV ligi. Łyse zostały przesunięte na ostatnie miejsce w tabeli, tym samym poznaliśmy już oficjalnie pierwszego spadkowicza. Ze względu na wycofanie się z rozgrywek klub ten zostanie relegowany o dwie klasy niżej, czyli jesienią tego roku będzie mógł przystąpić co najwyżej do ciechanowsko-ostrołęckiej A-Klasy.
Dla piłkarzy trenera Stefana Liszewskiego runda wiosenna zacznie się więc wyjątkowo późno, bo dopiero w trzeciej kolejce. W najbliższą sobotę o godz. 15 dojdzie w Wyszkowie od razu do meczu o „6 punktów”. Bug będzie podejmował mających o dwa punkty mniej Czarnych Węgrów. Ewentualna wygrana pozwoli gospodarzom usadowić się w środku tabeli. Kibiców na ten mecz nie trzeba więc specjalnie mobilizować.

Co wydarzyło się w XXI kolejce
Na gracza ostatniej ligowej kolejki wyrósł w Sokołowie Podlaskim były napastnik Bugu Maksymilian Vogtman, który ustrzelił hat-tricka, a Hutnik wysoko pokonał Podlasie. Po dobrym i wygranym meczu w Warszawie, tym razem na całej linii, zawiedli Błękitni Raciąż. Raciążanie w 18 minut stracili cztery bramki, co nie mogło zakończyć się inaczej niż wygraną broniącej się przed spadkiem Bzury. Po wpadce sprzed tygodnia z Podlasiem, w sobotę zrehabilitowały się Łomianki, wygrywając na trudnym terenie w Mławie. Zmienił się lider tabeli po tym, jak Ciechanów tylko zremisował w Siedlcach, a Pogoń Grodzisk pewnie zwyciężyła w Ząbkach. To właśnie grodziszczanie są obecnie na szczycie tabeli. W meczu zespołów broniących się przed spadkiem Czarni ulegli u siebie Przasnyszowi. Jeśli węgrowianie stracą punkty w sobotę w Wyszkowie, najpewniej dołączą do grona zespołów najbardziej realnie zagrożonych spadkiem.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku