PIŁKA NOŻNA: Bug lepszy od kolejnej Wisły (foto)

14.08.2020
autor: M.
W środę do Wyszkowa przyjechała Wisła Dziecinów. W poprzednim, przedwcześnie zakończonym sezonie, ekipa spod Otwocka była jedną z czerwonych latarni ligi. W tym sezonie wiślacy zapowiadali walkę o coś więcej niż utrzymanie.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Już po 5 minutach wyszli na prowadzenie. Dynamiczny rajd prawą stroną Krzysztofa Maciaka wykończył strzałem przy dalszym słupku Piotr Komosa. Wyszkowianie co chwilę atakowali bramkę Wisły, za co zostali skarceni. Po półgodzinie Robert Nogaj źle dośrodkował z rzutu wolnego, dzięki czemu przyjezdni wyprowadzili szybką kontrę. W efekcie ich napastnik ograł Wojtkowskiego i precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku nie dał szans Laskowskiemu. Stracony gol podziałał na wyszkowian jak płachta na byka i do przerwy zdążyli daleko „odjechać” rywalowi. 4 minuty później w sytuacji sam na sam Połodziuk kopnął do bramki między nogami bramkarza. Chwilę potem Jakub Rejnuś najpierw wymanewrował dwóch obrońców, potem zwodem położył bramkarza i z 5 metrów dopełnił formalności. Demolkę Wisły zakończył przed przerwą Wojtkowski. Młody pomocnik Bugu efektownym strzałem głową wykończył dobrą akcję J. Rejnusia.
Po przerwie tempo wyraźnie spadło. Goście chyba nie bardzo wierzyli w możliwość odrobienia straty, z kolei gospodarze włożyli w pierwszą połowę bardzo dużo sił i chyba im bliżej końca, tym bardziej oszczędzali się na sobotni, kolejny mecz ligowy. W 64. minucie, po akcji i strzale K. Maciaka, piłka zmierzała już do bramki. Tuż przed linią wślizgiem próbował ją jeszcze zatrzymać defensor Wisły, ale w efekcie znalazł się z futbolówką w siatce. Kwadrans przed końcem rezerwowy Dominik Penkul nie upilnował strzelca pierwszego gola, który przepchnął naszego obrońcę i w sytuacji sam na sam strzelił w krótki róg obok interweniującego bramkarza Bugu.

Bug - Wisła Dziecinów 5:2 (4:1)
Gole dla Bugu: Komosa 5, Połodziuk 33, J. Rejnuś 37, Wojtkowski 42, K. Maciak 64
Bug: Laskowski – Nogaj, Skoczeń, M. Maciak (k) – K. Maciak (84. Rogulski),  Wojtkowski (79. Łada), B. Rejnuś, Połodziuk (59. Rudnik), J. Rejnuś (69.  Nasiadka), Komosa (54. Penkul) – Czabaj (75. Chimkowski).
Żółte kartki: Wojtkowski, Komosa, Nasiadka
Sędziował: J. Chmielak (Warszawa)
Widzów: 150
W sobotę przed Bugiem bardzo poważny sprawdzian. O godz. 13 będzie podejmowany przez rezerwy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. A że III-ligowa jedynka nowodworzan swój mecz ligowy zagra dzień później, nie możemy być pewni, czy jej rezerwowi nie zostaną oddelegowani na jedną połowę meczu rezerw.
W środę nasza drużyna poznała również pierwszego rywala w okręgowym Pucharze Polski. Targówek Warszawa pokonał 1:0 Kamionek Warszawa i to ta pierwsza drużyna, przedstawiciel B-Klasy, będzie w najbliższą środę o 17.30 podejmował Bug.