PIŁKA NOŻNA: Awans Bugu w Pucharze Polski

Sport

PIŁKA NOŻNA: Awans Bugu w Pucharze Polski

25.09.2020
autor: M
W ostatnią środę do Wyszkowa zawitał MKS Piaseczno. W ramach V rundy okręgowego Pucharu Polski Bug podejmował jednego z potentatów gr. warszawskiej IV ligi, który przed rozpoczęciem sezonu nie ukrywał zakusów na awans.

Okazało się jednak, że do Wyszkowa przyjechały w większości rezerwy IV-ligowca. Bug miał więc ułatwione zadanie, swoją wyższość trzeba było jednak udowodnić na boisku. A zaczęło się źle, bo goście już po 8 minutach objęli prowadzenie. Szybko stracony gol nie podłamał jednak wyszkowian, którzy większość czasu spędzali na połowie rywala. Wyrównać udało się jednak dopiero po półgodzinie. Łukasz Damętko wykorzystał kiks rywala i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.
Po godzinie spotkania Bug przeprowadził dwie akcje, które przesądziły o losach meczu. Najpierw skuteczną dobitkę zaprezentował Jakub Rejnuś, a 2 minuty później Krzysztof Maciak podwyższył prowadzenie. Czwartego gola zdobył Przemysław Nasiadka, dobijając strzał jednego z kolegów. Dziesięć minut przed końcem przyjezdni uzyskali kontaktowe trafienie, ale to było ostatnie zagrożenie przed bramką Bugu, na które było ich stać.
Spotkania VI rundy odbędą się 14 października. Jest bardzo prawdopodobne, że Bug jako przedstawiciel okręgówki ponownie zagra u siebie i będzie podejmowała jednego z IV-ligowców.

Bug - MKS Piaseczno 4:2 (1:1)
Gole dla Bugu: Damętko 34, J. Rejnuś 58, K. Maciak 61, Nasiadka 75
Bug: Laskowski (79. Piechociński) – Nogaj, M. Maciak, Skoczeń – Damętko (61. Chimkowski), Wojtkowski (79. Rytelewski), K. Maciak (79. Kopiejewski), B. Rejnuś, J. Rejnuś (61. Rudnik), Penkul - Połodziuk (61. Nasiadka)
Żółte kartki: Penkul
Sędziował: J. Ways (Warszawa)
Widzów: 100

Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość