Od 4 maja sportowcy wracają na stadiony. Na razie tylko trenować

Sport

Od 4 maja sportowcy wracają na stadiony. Na razie tylko trenować

27.04.2020
autor: M.

Podczas piątkowej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki oraz minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk ogłosili plan stopniowego powrotu do możliwości czynnego uprawiania sportu wyczynowego na poziomie profesjonalnym. Nadal jednak nie wiadomo, czy sport amatorski będzie miał możliwość dokończenia rozpoczętych jesienią rozgrywek.


Od 4 maja nastąpi udostępnienie boisk i miejsc uprawiania sportu na otwartej przestrzeni, w tym orlików i boisk, gdzie będzie mogło przebywać nie więcej niż 6 osób - poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Od najbliższego poniedziałku na korty powrócić będą mogli również m.in. tenisiści ziemni (gry singlowe), pływacy (jedna osoba na jednym torze), strzelcy sportowi (do 6 osób na strzelnicy, niezależnie od jej powierzchni). Otwarte zostaną pola golfowe, stadniny koni, tory łucznicze, gokartowe.Mateusz Morawiecki poinformował, że, w porozumieniu z PZPN i Ekstraklasą SA ustalono, że mecze Ekstraklasy od 29 maja będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

Do 2 maja zawodnicy trenują w odosobnieniu, treningi toczą się wyłącznie przez Internet.

3 i 4 maja zostaną wykonanie testów wśród wszystkich osób zamieszanych w uczestnictwo w kończeniu Ekstraklasy

Od 4 maja nastąpi możliwość treningów grupowych. maksymalnie sześć osób na boisku.

10 maja piłkarze powrócą na boiska treningowe w pełnym zakresie.

27 i 28 maja wykonane zostaną kolejne testy wszystkich osób biorących udział w odmrażaniu Ekstraklasy (50 osób na klub, łącznie 600 osób licząc tylko drużyny Ekstraklasy).

29-31 maja, jeśli nie ilość zachorowań na covid-19 gwałtownie nie wzrośnie doczekamy się wznowienia rozgrywek rundy wiosennej męskiej Ekstraklasy.


Czy w ślad za możliwością treningów pójdzie także wznowienie rozgrywek w niższych ligach piłkarskich? Wojewódzkie związki na podjęcie decyzji o sposobie na rozwiązanie kwestii niższych lig dały sobie czas do 11 maja.
 


 


 

KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom