LEKKOATLETYKA: Z podwórka na bieżnię z gwiazdami sportu (foto)

Sport

LEKKOATLETYKA: Z podwórka na bieżnię z gwiazdami sportu (foto)

30.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
200 uczniów z 16 szkół podstawowych wzięło udział w małej olimpiadzie. Ćwiczyli pod okiem nie byle kogo, bo gwiazd lekkiej atletyki Sebastiana Chmary, Artura Partyki i Pawła Januszewskiego.
 
Akcję „Z podwórka na bieżnię” pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w całej Polsce organizują Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z PKN Orlen. W Wyszkowie odbyła się we wtorek 29 października w Szkole Podstawowej nr 5 i hali WOSiR.
Specjalizujący się w wielobojach Sebastian Chmara wielokrotnie przynosił Polsce dumę. Podczas spotkania rozpoczynającego małą olimpiadę pięknie opowiedział o historii i idei olimpizmu oraz królowej sportowych dyscyplin - lekkiej atletyce.
Swoich sił w kilku konkurencjach sportowych uczniowie mogli spróbować na hali. Ćwiczyli skok wzwyż, rzut oszczepem, sprint i bieg przez płotki. Cennych wskazówek, oprócz Sebastiana Chmary, udzielali wielokrotny medalista (m.in. na olimpiadzie i mistrzostwach świata) w skoku wzwyż Artur Partyka oraz specjalizujący się w biegu przez płotki Paweł Januszewski. Treningi nie tylko wiele dzieci nauczyły, ale przede wszystkim sprawiły im wielką frajdę.
Spotkanie zakończyła sztafeta, którą wygrała Szkoła Podstawowa nr 1. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, III - Szkoła Podstawowa w Długosiodle. Zwycięzcy wyjechali z pucharami i nagrodami, ale wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom