Mistrzyni świata Kamila Lićwinko, mistrz Europy Paweł Januszewski, mistrz świata Sebastian Chmara - z takimi świetnymi zawodnikami mogli się spotkać uczniowie czterech naszych szkół podstawowych podczas wyszkowskiego etapu akcji „Z podwórka na bieżnię”, który odbył się w czwartek w hali WOSiR.
Zajęcia w założeniu mają być inspiracją i przykładem dla dzieci, jak ciężką pracą można odnieść sukces.
Gwiazdy sportu odwiedzają podczas akcji różne miasta, pokazując elementy swojego treningu i zachęcając do aktywności ruchowej na bazie lekkoatletyki.
W części teoretycznej zaproszone gwiazdy opowiadały o swojej drodze do mistrzostwa, a podczas części praktycznej dzieci brały udział w przykładowych treningach.
W Wyszkowie szczególnym przeżyciem dla młodych sportowców było spotkanie z Kamilą Lićwinko, mistrzynią świata w skoku wzwyż z 2014 roku i uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, która zapaliła znicz olimpijski.
W spotkaniu wzięły udział dzieci z trzech szkół wyszkowskich (SP nr 1, SP nr 5 oraz Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa) oraz szkoły z Leszczydołu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Twoja opinia

SIATKÓWKA: Camper zna rywali w II lidze

PIŁKA NOŻNA: Łukasz Choderski odchodzi z Bugu Wyszków
Łukasz Choderski z końcem czerwca przestanie być szkoleniowcem pierwszej drużyny Bugu Wyszków. Dotychczasowy trener nie zdecydował się na przedłużenie wygasającej z końcem sezonu umowy.

SIATKÓWKA: Kolejni nowi zawodnicy Campera

FUTBOL AMERYKAŃSKI: W weekend w Wyszkowie święto futbolu flagowego

Pobierz gazetkę promocyjną
Oferta ważna: 2-12 lipca 2025 lub wg terminów przy produktach.
Najnowsze informacje
- PIŁKA NOŻNA: Znamy terminarz rundy jesiennej Loczków
- PIŁKA NOŻNA: Nowy sezon Bugu Wyszków w V lidze
- Filtr paliwa – czyste paliwo to sprawny silnik
- SIATKÓWKA: Wyszkowianka na Mistrzostwach Świata
- RZĄŚNIK: Bocian za burtą! (FOTO)
- Wypadek za wypadkiem (FOTO)
- Wybuch w warsztacie samochodowym. Dwie osoby ranne
- DŁUGOSIODŁO: Tłumy na muzycznym powitaniu lata (FOTO)
- ZABRODZIE: Udana folk nocka w Gaju (FOTO)
- Gminne zakończenie roku szkolnego (FOTO)

Pobierz gazetkę promocyjną
Oferta ważna: 2-12 lipca 2025 lub wg terminów przy produktach.