LEKKOATLETYKA: Sukces na mityngu (foto)

Sport

LEKKOATLETYKA: Sukces na mityngu (foto)

16.06.2019
autor: ZSS w Brańszczyku
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku 11 czerwca uczestniczyli w XX Międzypowiatowym Mityngu Lekkoatletycznym, który odbył się na Stadionie Miejskim w Pułtusku. Sportowcy z ZSS w Brańszczyku odnieśli ogromny sukces i zdobyli łącznie 15 medali, dyplomy oraz okazały puchar!
 
To wyjątkowa, corocznie organizowana impreza sportowa, która skupia wielu zawodników z różnych placówek kształcenia specjalnego. Mityng stanowi doskonałą okazję do propagowania sportu jako formy aktywnego wypoczynku, rozwijania sprawności fizycznej dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Impreza sportowa gromadzi liczne grono zawodników, kibiców, jak i zaproszonych gości na czele z przedstawicielami lokalnych władz.
Zawody sportowe poprzedziła tradycyjna formuła ceremonii otwarcia – prezentacja drużyn, wciągnięcie flagi na maszt, odczytanie przysięgi zawodników, zapalenie olimpijskiego znicza oraz „Marsz ku słońcu”. Po oficjalnym otwarciu mityngu zawodnicy rozpoczęli rywalizacje sportowe.
ZSS w Brańszczyku godnie reprezentowała grupa w składzie: Jolanta Żach, Dorota Pałubińska, Julia Pawełczyk, Jarosław Olkowski, Karol Brodzik i Sebastian Luft.
Sportowcy startowali w następujących konkurencjach: bieg na 100 metrów, bieg na 200 metrów, bieg na 400 metrów, skok w dal z miejsca, rzut piłeczką palantową.
Złote medale zdobyli: Jolanta Żach - bieg na 100 metrów, Dorota Pałubińska i Karol Brodzik - skok w dal z miejsca. Pozostałych 12 medali było w kolorze srebrnym i brązowym.
Serdecznie gratulujemy Sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom