FUTBOL AMERYKAŃSKI: Szkoda ostatniej akcji

Sport

FUTBOL AMERYKAŃSKI: Szkoda ostatniej akcji

26.06.2018
autor: mjk
Ostatnie minuty meczu Rhinos Wyszków z Warsaw Sharks wyglądały jak cały sezon. Rollercoaster, wzloty i upadki, emocje i nerwy. W sobotę w Warszawie nasi futboliści rozegrali ostatnie spotkanie sezonu.
Wyszkowianie, mecz o awans do rundy „dzikich kart” mogli przegrać nawet 5 punktami. Od początku meczu Nosorożce zaatakowały. Około 30-jardowy rajd Christophera Jonesa zakończył się przyłożeniem. Jeden punkt dołożył Michał Berbeć. Druga kwarta również bardzo dobrze rozpoczęła się dla Rhinos, którzy zdołali powiększyć swoją przewagę. Touchdown zaliczył Bartosz Szymański, a przy podwyższeniu ponownie nie pomylił się Michał Berbeć. Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą naszych zawodników, ale wtedy za odrabianie strat zabrali się gospodarze. Szybko doprowadzili do remisu 14:14. Wtedy przebudzili się nasi zawodnicy i po akcji Szymona Berbecia Rhinos wyszli na prowadzenie 20:14. Tuż przed końcem drugiej kwarty warszawski zespół zdołał jednak kolejny raz odrobić straty i na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 21:20 dla Rekinów.
Po przerwie gospodarze zdobyli kolejne przyłożenie, a wynik 27:20 oznaczał, że Sharks przeskoczyli już wówczas ekipę z Wyszkowa w tabeli. Co gorsze, cztery minuty przed końcem meczu Sharks zdobyli kolejne punkty i wynik wynosił już 33:20. Nosorożce nie dały jednak za wygraną. Po akcji Christophera Jonesa wyszkowianie doprowadzili do stanu 33:26. W przypadku udanego dwupunktowego podwyższenia, Rhinos na minutę przed końcem meczu mieliby tylko 5 punktów straty i awans do następnej rundy byłby ich. Po długiej naradzie wyszkowianie zaprezentowali świetną akcję. Zaczął Jones, który oddał ją Bartoszowi Szymańskiemu, a ten podał ją do zupełnie niepilnowanego Krawca. Ten jednak nie zdołał złapać piłki w polu punktowym i Sharks mogli cieszyć się z awansu.
Tym samym nasz zespół zakończył już sezon.

Warsaw Sharks – Rhinos Wyszków 33:26

Rhinos: Daniel Krawiec, Christopher May Stead Jones, Mateusz Morka, Rahjeir Miles, Michał Berbeć, Bartosz Szymański, Damian Kuchta, Cezary Banaszek, Karol Szymański, Karol Wesołowski, Michał Kuchta, Hubert Morka, Hubert Deptuła, Mateusz Lubański, Jakub Kowalkowski, Hubert Nastula. Kamil Staszewski, Szymon Berbeć, Michał Mroczek, Krzysztof Kania, Jarosław Rzemek, Tomasz Iwański, Adrian Kocięcki, Daniel Górski, Bartłomiej Oleksiak, Mateusz Waśkiewicz, Piotr Wykowski, Jakub Rudnik, Piotr Stępień, Patryk Szczepaniak, Michał Leśniarek, Konrad Kukwa, Łukasz Łuczyński, Mateusz Ślesik, Jakub Kosewski, Łukasz Wiech, Paweł Król, Karol Florianowicz, Bartosz Rojek, Łukasz Berbeć, Roman Odyniec-Dobrowolski, Piotr Piórkowski, Marcin Zaręba, Kamil Wykowski
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość