FUTBOL AMERYKAŃSKI: Rhinos czekają do października

29.05.2017
Żeby zobaczyć Rhinos Wyszków na boisku, trzeba będzie poczekać do października, kiedy rozegrane zostaną mecze barażowe o pozostanie w PLFA I. Ostatni mecz sezonu zasadniczego Nosorożce przegrały 14:50.
Mecz rozgrywany w upalną niedzielę w Wyszkowie od początku do końca przebiegał pod dyktando gości. W pierwszej kwarcie Rekiny, które zajmowały przed ostatnim meczem pozycję lidera grupy północnej I ligi, po trzech dobrych akcjach wyszły na prowadzenie 20:0. Na dokładne podania Luke’a Zetazate Rhinos nie potrafili znaleźć rady także w drugiej kwarcie - goście zdobyli w niej 18 punktów, a nasi zawodnicy potrafili odpowiedzieć tylko jednym przyłożeniem Antoniego Podgórskiego.
Zawodnicy z Wyszkowa grali słabiej niż zwykle w obronie, ale  również formacja ofensywna naszego zespołu tym razem nie miała wiele do powiedzenia przeciw dobrze usposobionym obrońcom ze stolicy.
W trzeciej kwarcie wyszko-wianie zdobyli kolejne, jak się okazało ostatnie punkty w tym meczu. Przyłożenie Bartosza Szymańskiego po podaniu Tylera Williamsa i podwyższenie za dwa punkty dało Rhinosom osiem punktów.
Potem punkty zdobywali już tylko goście. Luke Zetazate najpierw świetnie podał (ponad 70-jardowa akcja), a potem sam zdobył punkty, ustalając wynik spotkania na 50:14 dla Sharks.
Teraz przed naszymi futbolistami odpoczynek przed decydującym pojedynkiem tego sezonu. W październiku Nosorożce zagrają z klubem z II ligi mecz barażowy o pozostanie w I lidze. Oczywiście przeciwnik nie jest jeszcze znany, rozgrywki PLFA II zaczynają się bowiem w czerwcu.

Rhinos Wyszków - Warsaw Sharks 14:50 (0:20; 6:18; 8:12; 0:0)
Formacja ataku: P. Piórkowski (C) M. Ślesik (LT) S. Berbeć (WR) K. Nowak (RT) Ł. Łuczyński (RG) M. Kamil (LG) K. Szymański (WR) M. Kuchta (WR) M. Berberć (WR) M. Szkodziński (RB) T. Williams (QB)
Formacja obrony: D. Kanownik (ILB) B. Oleksiak (LOLB) Ł. Berbeć (LE) W. Runo (ILB) M. Mroczek (S) T. Iwański (ROLB) K. Staszewski (S) J. Kazula (CB) H. Morka (CB) R. Buczyński (DT) Ł. Rowicki (RE)
Formacja specjalna: P. Piórkowski (LS) A. Podgórski (PR1) B. Szymański (KR1) S. Berbeć (PR2) D. Górski (P,K) M. Szkodziński (KR2) T. Williams (H)