FUTBOL AMERYKAŃSKI: Juniorzy Rhinos najlepsi

Sport

FUTBOL AMERYKAŃSKI: Juniorzy Rhinos najlepsi

05.12.2016
autor: mjk
Juniorzy Rhinos wygrali turniej futbolu flagowego, który odbył się w sobotę w Warszawie. Seniorzy zajęli drugie miejsce.
3 grudnia odbył się turniej „flagówki”, w którym wystąpiło po osiem zespołów, zarówno w kategorii juniorów i seniorów.
Wyszkowscy juniorzy grali w grupie przeciwko Green Ducks Radom, Brutal Boys Olsztyn i Kraków Kings. Po trzech znakomitych spotkaniach (Rhinos - Green Ducks Radom 19:14; Rhinos - Brutal Boys Olsztyn 6:19 oraz Kraków Kings Juniorzy - Rhinos 20:21) wyszkowianie awansowali do półfinału.
O wejście do finału nasi zawodnicy rywalizowali z zespołem Seahawks Gdynia. Zwycięstwo w tym meczu (19:12) dało Nosorożcom co najmniej drugie miejsce w zawodach, ale juniorzy z Wyszkowa nie poprzestali na tym.
W finale wygrali po bardzo wyrównanym i trudnym meczu z Brutal Boys Olsztyn 18:13. Rozstrzygnięcie padło w ostatniej akcji meczu. Mateusz Morka posłał bardzo długie podanie w pole punktowe przeciwnika, piłkprzechwycił Cezary Banaszek i zdobył decydujące przyłożenie. Warto dodać, że MVP warszawskich zawodów został wybrany Cezary Banaszek.

Skład zespołu juniorów: Mateusz Morka, Kacper Jaszewski, Michał Kuchta, Szymon Przybylski, Artur Chrzumnicki, Cezary Banaszek, Wiktor Stankiewicz, Kamil Lelujka, Patryk Szczepaniak, Piotr Stępień
Seniorzy wygrali swoją grupę eliminacyjną, w której mierzyli się z Angels Toruń (25:13), Tytanami Lublin (19:14) oraz zespołem Leons (19:6).
W walce o finał Rhinos pokonali bardzo wysoko dobrze znany zespół Green Ducks Radom 35:7.
Na koniec turnieju mieliśmy więc drugi finał z udziałem wyszkowskiego zespołu. Tym razem jednak seniorzy nie poszli w ślady młodszych kolegów i przegrali 13:21 decydujące starcie z Clockwork Orange, którzy obronili pierwsze miejsce z zeszłego roku.

Skład zespołu seniorów: Łukasz Wiech, Bartosz Szymański, Karol Szymański, Łukasz Berbeć, Szymon Berbeć, Hubert Deptuła, Kuba Kazula, Hubert Morka, Piotr Wykowski, Piotr Piórkowski

Ważne jednak, że nasi futboliści z każdym występem notują coraz lepsze wyniki, co szczególnie cieszy w perspektywie występu w I lidze PLFA.
Futbol flagowy to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego, w której zawodnicy zdobywają punkty przez zerwanie flagi lub szarfy z ubrania przeciwnika.
Dzięki temu jest znakomitą grą zespołową dla dzieci i młodzieży.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość