BOKS: Międzynarodowa Kuźnia Mistrzów (foto)

Sport

BOKS: Międzynarodowa Kuźnia Mistrzów (foto)

18.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Sylwia Bardyszewska, urząd miejski
Na brak wrażeń nie mogli narzekać miłośnicy sportów walki, którzy piątkowy wieczór, 17 listopada, spędzili na Międzynarodowej Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w hali sportowej CKU. Podczas pięściarskiego międzynarodowego meczu Polska – Kanada zobaczyli osiem pojedynków. Niestety, swoją walkę przegrał Paweł Gerek - tego wieczoru jedyny wyszkowianin w ringu.
Gala rozpoczęła się dla Polaków pozytywnie. Zwycięską walkę Mateusz Wojtasiński z UKS Adrenalina Wrocław stoczył z Jordanem Mathieu. Decyzję sędziów 2:1 Kanadyjczycy przyjęli ze zdziwieniem. Nastroje w ich drużynie poprawiły się po następnych dwóch walkach wygranych przez Thomasa Chabot i Franco Pana. Tym razem sędziowie byli jednomyślni, przyznając im zwycięstwa nad Danielem Piotrowskim i Damianem Piaseckim (zawodnik Łódzkiej Akademii Sportu). Po czwartej walce tego wieczoru ze zwycięstwa cieszył się Paweł Żarnoch z Ostrołęki. Sędziowie uznali, choć niejednogłośnie, że był lepszy od Hassana Omara.
Niestety, swoją walkę przegrał (przez TKO) tego wieczoru jedyny wyszkowianin w ringu Paweł Gerek, zawodnik Gimnazjon Apin Wyszków. Jego przeciwnik Evagelos Frangos ma na koncie 24 walki wygrane i 10 przegranych. Paweł Gerek ma podobne doświadczenie.
Chyba najbardziej emocjonującą walkę wieczoru stoczyli reprezentant Victoria Ostrołęka Damian Krukowski i Alexandre Leng. Mimo głośnego dopingu kibiców, Polak przegrał na punkty.
Dwa ostatnie pojedynki skończyły się wygraną Polaków. Sędziowie orzekli zwycięstwa 2:1 Damiana Durkacza nad Danielem Kulibaba oraz Marka Pietruczuka nad Luisem-Eduardo Santaną Salledo.
Przed galą na ringu stanęli młodzi zawodnicy Gimnazjon Apin Wyszków. Bartłomiej Rykaczewski zremisował w pojedynku w formule kick-light, tak samo Mateusz Sznajderowicz w walce bokserskiej. Dumni z siebie mogą być Mariusz Jankowski (boks) i Marcin Rojek (low kick). Jankowski zakończył walkę nokautując przeciwnika już w pierwszej rundzie. Rojek w drugiej rundzie wygrał przez TKO.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom