ZABRODZIE: Zdolne i zaangażowane (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Zdolne i zaangażowane (foto)

30.07.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Etiuda, przygotowana za pomocą lalki teatralnej, była zwieńczeniem warsztatów teatralnych, które przez 5 dni, od 24 do 28 lipca odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. W podróż do krainy teatru, bajek, aktorów i lalek zaprosił dzieci Paweł Kołodziejski, absolwent Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, aktor Teatru Lalek „Igraszka”.
W minionym tygodniu szesnaścioro dzieci w wieku 7 – 12 lat, sprawnych manualnie,  uczestniczyło w GOK w warsztatach teatralnych. Poznawały – w formie zabawy - historię teatru, typy i elementy teatru, rodzaje lalek teatralnych (kukiełki, jawajki, pacynki, mapety), budowę lalki teatralnej. Ich głównym zadaniem było wykonanie lalek i za ich pomocą przygotowanie na zakończenie zajęć prostej etiudy. Dzieci samodzielnie zrobiły kukły, czyli lalki sztywno osadzone na kiju zwanym gabitem, którym porusza aktor animator.
- Przez te dni poznawaliśmy się, zżywaliśmy - opowiada Paweł Kołodziejski. - Z dnia na dzień dzieci stawały się coraz bardziej otwarte. To są zdolne dzieci, zaangażowane, chociaż wrodzone predyspozycje mają różne. 
W piątek w południe zaprezentowały efekt tygodniowej pracy - wspólny występ za parawanem, podczas którego za pomocą wierszy Wandy Chotomskiej i Jana Brzechwy oraz animacji, ożywiły wykonane prze siebie kukły.
Publiczność, której większość stanowili rodzice młodych aktorów, w skupieniu oglądała występ, a na koniec nagrodziła go serdecznymi brawami.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan