Powiat

1 / 5

ZABRODZIE: Wyjątkowy, bo jubileuszowy (foto)

23.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Już po raz 20. w gminie Zabrodzie odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Gminny Ośrodek Kultury postarał się, by jubileuszowe kolędowanie było wyjątkowe. Zaprosił 130 laureatów przeglądów w latach 1998 – 2016.
Nie wszyscy mogli wziąć udział w wydarzeniu, które miało miejsce w środę 18 stycznia, ale grupa reprezentująca laureatów była naprawdę pokaźna. Na scenę zaproszono dzieci z wszystkich 10 grup przedszkolnych w gminie. Tradycyjnie wystąpili też wychowankowie Domu Pomocy Społecznej w Fiszorze.
W części konkursowej rywalizowali reprezentanci gminnych szkół. Wykonania kolęd i pastorałek oceniało jury w składzie: dyr. DPS w Niegowie s. Lidia Lewandowska, dyr. Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie i organizatorka pierwszych gminnych przeglądów Elżbieta Michalik, Wiesława Oleksiak z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu, kapelan DPS w Fiszorze o. Dariusz Jankiewicz oraz nauczyciel Gimnazjum w Zabrodziu i terapeuta DPS Fiszor Jacek Gajewski.
W kategorii klas „0” – III na przeglądzie powiatowym gminę będzie reprezentowała solistka, Natalia Wielgolaska z ZSP w Zabrodziu. II miejsce wyśpiewały Anna Laskowska, Amelia Mioduszewska, Julia Pierścieniak, Maria Reniewicz i Gabriela Świętoń z ZSP w Adelinie. III miejsce zajęła Inga Polińska z ZSP w Zabrodziu.
W kategorii klas IV – VI zwyciężył duet z SP w Dębinkach Ewa Koźlik i Gabriela Rucińska. Kolejne miejsca zajęły uczennice ZSP w Zabrodziu: II - Martyna Redlicka, III – Oliwia Królik i Justyna Topolewska.
Na przegląd powiatowy pojedzie również reprezentantka Gimnazjum w Zabrodziu Ewa Świeżak.
fot. GOK w Zabrodziu
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Maseczki obowiązkowe (foto)

DŁUGOSIODŁO: Maseczki obowiązkowe (foto)

Od 10 kwietnia w Gminie Długosiodło będzie obowiązek noszenia maseczek i rękawiczek. Do mieszkańców trafią maseczki szyte przez pracowników Centrum Kultury, Biblioteki i wolontariuszy. Na drukarce 3D powstają też przyłbice.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Korespondują po kontroli

RZĄŚNIK: Korespondują po kontroli

Podczas sesji 14 lutego wójt Paweł Kołodziejski (na fot.) poinformował, że gmina prowadzi korespondencję z władzą wdrażającą i firmą wykonawczą, ponieważ rutynowa kontrola projektu, polegającego na dostarczeniu 700 beneficjentom bezpłatnie szerokopasmowego  Internetu, wykazała pewne nieprawidłowości. Gmina jest zdecydowana podjąć działania zmuszające firmę Viatelecome do przywrócenia na swój koszt stanu zgodnego z projektem. Jak powiedział wójt, została zmieniona technologia odbioru Internetu bez zgody inwestora i najprawdopodobniej bez wiedzy jednostki wdrażającej, a tym zasłaniał się wykonawca. Zamontowano 150 anten innych niż w projekcie. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Radni pod okiem kamery (foto)

ZABRODZIE: Radni pod okiem kamery (foto)

Ostatnia sesja Rady Gminy Zabrodzie była nie tylko protokółowana, ale też nagrywana. Kamerę postawił radny Waldemar Maniecki.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Profilaktyczne wakacje

DŁUGOSIODŁO: Profilaktyczne wakacje

Projekt „Profilaktyczne laboratorium” polega na działaniach skierowanych do dzieci i młodzieży gmin Długosiodło i Rząśnik, szczególnie tych zagrożonych uzależnieniem od narkotyków oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Zajęcia będą trwać do 16 września, w gm. Długosiodło w Grądach Szlacheckich.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom