ZABRODZIE: Wszyscy sołtysi wybrani (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Wszyscy sołtysi wybrani (foto)

30.11.-0001
autor: Elżbieta Szczuka
Zakończyły się wybory sołtysów i rad sołeckich na kadencję 2019-2023. Ostatnio wybrani sołtysi to: Patryk Rosa – Obrąb, Helena Jusińska – Zazdrość, Andrzej Garbarczyk – Głuchy, Sławomir Szyszkowski – Anastazew, Piotr Gajcy – Przykory, Przemysław Piekut – Płatków, Janusz Pakuła – Słopsk.
 
W Obrębie na 115 uprawnionych na zebranie przyszły 43 osoby (37,4%). Wybrany na sołtysa Patryk Rosa otrzymał 22 głosy, jego kontrkandydat Tadeusz Kiszel, który był sołtysem Obrębu przez ostatnie 24 lata, 2 głosy mniej. Do rady sołeckiej weszli: Magdalena Powierża-Kraus, Jarosław Michalik, Renata Ostrowska.
Małym zainteresowaniem cieszyły się wybory w Zazdrości – na 154 uprawnionych przyszło 10 osób (6,5%). Jednogłośnie sołtysem pozostała Helena Jusińska. Radę sołecką tworzą: Jadwiga Gajewska, Andrzej Markuszewski i Ryszard Gawroński.
 
W Głuchach na 212 uprawnionych przyszło 30 (14,2%). Był jeden kandydat na sołtysa – Andrzej Garbarczyk. Skład rady sołeckiej: Zdzisław Gawlik, Jarosław Pieńczuk, Michał Skwarski.
 
W Anastazewie na 119 uprawnionych przyszło 33 (27,7%). Było 2 kandydatów: Andrzej Sosnowski (13 głosów) i Sławomir Szyszkowski (20). W skład rady sołeckiej weszli: Renata Kulesza, Marzena Katner i Andrzej Sosnowski.
 
W Przykorach na 149 uprawnionych przyszło 34 (22,8%). Na funkcję sołtysa kandydowali Teresa Pleszczyńska (7 głosów) i Piotr Gajcy (22 głosy). Do rady sołeckiej wybrano Teresę Pleszczyńską, Mieczysława Kura i Henryka Szewczaka.
 
W Płatkowie na 113 uprawnionych przyszło 40 (35,4%). Kandydowali Przemysław Piekut (25 głosów) i Grzegorz Tryc (13). W radzie sołeckiej będą pracować: Bogumiła Średnicka, Zbigniew Świętoń i Zygmunt Świętoń.
 
Ostatnie z cyklu zebrań wiejskich odbyło się w Słopsku. Na 306 uprawnionych przyszło 46 (15,03%). Zebranie prowadził Janusz Marian Pakuła, sołtys Słopska od 16 lat. Chwilą ciszy uczczono pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i premiera Jana Olszewskiego.
- Pamiętam tę salę, gdy przyszły 144 osoby – wspomniał z nostalgią przewodniczący. – I doszło do remisu. Jest się o co bić, i nie ma.
Tym razem kandydat na sołtysa był jeden, Janusz Pakuła. W wyborach oddano 39 głosów ważnych i 7 nieważnych. Początkowo nie było chętnych do pracy w radzie sołeckiej, ostatecznie zgodzili się w niej pracować: Anna Bereda, Grzegorz Kwiatkowski i Adrian Urbaniak.
MajsterPlus728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku