ZABRODZIE: Witamy nowych sołtysów (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Witamy nowych sołtysów (foto)

20.03.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Przez dwa tygodnie w lutym odbywały się zebrania wiejskie, na których wybierano sołtysów i rady sołeckie na kadencję 2019 – 2023. Wszyscy sołtysi stawili się 26 lutego na sesji rady gminy.
 
Po rozpoczęciu sesji przewodnicząca Sylwia Marciszewska powitała przybyłych, a imiennie i szczególnie serdecznie sołtysów. 
Nowi sołtysi to: Paweł Stańczak z Adelina, Sławomir Szyszkowski z Anastazewa, Agnieszka Kamińska z Choszczowego, Dorota Górczak  z Dębinek, Stefan Szyszko z Gaju, Monika Czuba z Mostówki, Janusz Kaczyński z Mościsk, Patryk Rosa z Obrębu i Małgorzata Domańska z Wysych.
13 sołtysów będzie pełnić swoją funkcję przez kolejną kadencję: Edward Sołowiej – Basinów, Andrzej Garbarczyk – Głuchy, Sylwester Młynarski – Karolinów, Leszek Kostrzewa – Kiciny, Anna Chudy – Lipiny, Adam Sykulski – Młynarze, Teresa Gajc – Niegów, Katarzyna Tryc – Podgać, Przemysław Piekut – Płatków, Piotr Gajcy – Przykory, Janusz Pakuła – Słopsk, Jan Raniewicz – Zabrodzie, Helena Jusińska – Zazdrość. 
Przewodnicząca imiennie powitała również nową kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ninę Kacprzuk.
- To był bardzo pracowity miesiąc – podsumował wójt Krzysztof Jezierski.
Podziękował za pomoc w organizacji wyborów, w szczególności sekretarz Elżbiecie Jurczyk, która była obecna na wszystkich zebraniach sołeckich. Pogratulował sołtysom wyboru na nową kadencję, zadeklarował chęć jak najlepszej współpracy i rozwiązywania problemów w miarę możliwości finansowych gminy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Zaproszenie na uroczystą wieczornicę

DŁUGOSIODŁO: Zaproszenie na uroczystą wieczornicę

Gminny Teatr Edukacyjno-Profilaktyczny ,,Profil”, grupa PaT Długosiodło oraz społeczność Gimnazjum Publicznego im. Armii Krajowej w Długosiodle zapraszają na uroczystą wieczornicę „Abyśmy my mogli żyć…”: w niedzielę 12 marca o godz. 17 do centrum kultury.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Tańsze przepusty

ZABRODZIE: Tańsze przepusty

Na początku sesji RG Zabrodzie informacje dotyczące nowej ustawy Prawo wodne przedstawił Zdzisław Suchta, kierownik Związku Spółek Wodnych w Wyszkowie.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: To jest nie do opanowania

BRAŃSZCZYK: To jest nie do opanowania

Gościem posiedzenia połączonych komisji rady gminy, 20 kwietnia, był komendant powiatowy policji insp. Michał Toporkiewicz. Przedstawił informację na temat stanu bezpieczeństwa na drogach gminnych. Przypomniał, że w 2017 r. liczba wypadków i kolizji była niepokojąca. W 2018 r. jest jeszcze gorzej, co w dużej mierze związane jest z przebudową drogi krajowej S8. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

Nasz Czytelnik, w imieniu mieszkańców Plewicy i Rogóźna, zwrócił się do Nowego Wyszkowiaka z prośbą o interwencję w sprawie podłączenia obydwu miejscowości do nowej infrastruktury energetycznej i transformatora, ponieważ obecna sieć jest dość awaryjna. Zły jej stan potwierdzają przysłane zdjęcia. Rzeczniczka PGE w odpowiedzi argumentuje, że zmiana stacji transformatorowej sytuacji nie poprawi, ponieważ obydwie są zasilane z tej samej linii średniego napięcia, a to od niej w głównej mierze zależy „pewność zasilania odbiorcy”. Do przyłączenia wszystkich mieszkańców Rogóźna i Plewicy potrzebna byłaby dodatkowa inwestycja sieciowa plus modernizacja istniejącej infrastruktury.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku