ZABRODZIE: Ważny temat - drogi

Powiat

ZABRODZIE: Ważny temat - drogi

30.05.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Gmina Zabrodzie ogłosiła w I kwartale b.r., składający się z trzech części, przetarg nieograniczony na rozbudowę dróg gminnych: odcinka drogi gminnej w Gaju i Niegowie (ok. 300 m.b.), odcinka drogi gminnej w Głuchach, drogi gminnej w miejscowościach Płatków, Podgać, Anastazew (1200 m.b.). Po otwarciu ofert (dwie: Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka z Kacic k. Pułtuska i Infrastruktura Bud-59 z Warszawy) okazało się, że wszystkie przekraczały budżet przeznaczony przez zamawiającego na ten cel. 
 
Na sesji w dniu 24 maja radni wprowadzili zmiany w budżecie gminy, m.in.  zwiększyli o 125 tys. zł środki na rozbudowę drogi w Głuchach (Gmina pozyskała na ten cel dotację w wysokości 100 tys. zł) i o 270 tys. zł na rozbudowę drogi Płatków – Podgać – Anastazew. 
Informację z otwarcia ofert przedstawił naczelnik wydziału rozwoju gminy Jan Getka (na fot.), sekretarz powołanej przez wójta komisji przetargowej. Kryterium oceny w 60% stanowiła cena, w 40% - okres gwarancji. Firma z Kacic daje 76 miesięcy gwarancji, firma z Warszawy – 60 miesięcy.
Na drogę  Gaj – Niegów zaplanowano w budżecie 310 tys. zł. Firma Jana Kaczmarczyka zaoferowała wykonanie drogi za 437.939 zł, firma z Warszawy za 354.004 zł. 
- Gdybyśmy rozstrzygnęli przetarg, to musielibyśmy wybrać pierwszą ofertę – poinformował naczelnik.
Na rozbudowę odcinka drogi w Głuchach zaplanowano 465 tys. zł. Firma z Kacic chce go wykonać za 589.975 zł, firma z Warszawy za 592.329 zł.
Na rozbudowę odcinka drogi Płatków – Podgać – Anastazew zaplanowano 1.100 tys. zł. Drogi i Mosty zrobiłyby to za 1.369.366 zł, Infrastruktura Bud-59 za 1.542.456 zł. 
Wprowadzone przez radnych zmiany w budżecie pozwolą na rozstrzygnięcie przetargu i realizację części drugiej i trzeciej przetargu.
- Z uwagi na brak środków będziemy musieli unieważnić przetarg w części pierwszej, droga Gaj – Niegów. Ale ta inwestycja nadal jest w planie budżetowym – podkreślił Jan Getka. - Jeżeli w tym roku pojawiłyby się środki, które pozwoliłyby na zrealizowanie inwestycji, to w tej części powtórzymy przetarg.
- Być może środki napłyną z urzędu wojewódzkiego – dodał przewodniczący Pakuła. 
Nawiązując do tematu dróg radna Maria Podolak zaapelowała o wyremontowanie drogi w Kicinach, na której nawierzchnia asfaltowa jest pokruszona, korzenie drzew przebijają się przez warstwę asfaltu..
- Większość naszych dróg jest wyremontowana po zimie, zostały jeszcze Kiciny – odpowiedział wójt Tadeusz Michalik. – W najbliższym tygodniu wykonawca przystąpi do remontu. Na odcinku ok. 10 m trzeba wszystko zdjąć, wykonać podbudowę i dopiero położyć asfalt. Bo przed laty ktoś położył asfalt na czarnej ziemi.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Zarzuty będą sprawdzone

BRAŃSZCZYK: Zarzuty będą sprawdzone

Mieszkanki Trzcianki, w mejlu do redakcji podpisanym „żony i matki”, apelują o pomoc i interwencję w sprawie, wobec której czują się bezsilne. Zarzucają sołtys, że nielegalnie i o każdej porze dnia i nocy sprzedaje alkohol w swoim sklepie. Pani sołtys stanowczo zaprzecza oskarżeniom. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapowiada kontrolę w sklepie, chociaż do tej pory nie zgłaszano żadnych nieprawidłowości. – Trzeba mieć dowody, pomówić jest łatwo – podkreśla członek komisji.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Dzieci świętowały z rodzicami (foto)

RZĄŚNIK: Dzieci świętowały z rodzicami (foto)

W pikniku z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w niedzielę 29 maja przed budynkiem Urzędu Gminy w Rząśniku, aktywnie uczestniczyły nie tylko dzieci, ale także ich najbliżsi. Na pochwałę szczególnie zasłużyły świetnie bawiące się ze swoimi pociechami mamy.
zobacz więcej
Konkurs dla liderek wiejskich

Konkurs dla liderek wiejskich

Do 7 sierpnia można zgłaszać kandydatki do tytułu Najaktywniejszej Liderki Wiejskiej. Udział w nim mogą wziąć działaczki kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych, a także lokalnych grup działania.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Piękne melodie w znakomitym wykonaniu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Piękne melodie w znakomitym wykonaniu (foto)

Popołudniowym koncertem „Bal w operze. Opera czy operetka, która większa kokietka?” w sobotę 20 sierpnia rozpoczęły się Dni Długosiodła. Za sprawą artystów muzyków z Poznania uśmiech bardzo często gościł na twarzach przybyłych.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom