ZABRODZIE: Warsztaty poetyckie "Norwidiana"

Powiat

ZABRODZIE: Warsztaty poetyckie "Norwidiana"

07.11.2017
autor: Agnieszka Morka
Uczniowie klas VI i VII szkoły w Zabrodziu 27 października uczestniczyli w warsztatach poetyckich „Norwidiana”, których inicjatorem było Stowarzyszenie „Bractwo Zabrodzkie”. 
Głównym celem spotkania była popularyzacja twórczości Cypriana Kamila Norwida, zapoznanie z utworami poety, upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów oraz integracja środowiska szkolnego.
Warsztaty rozpoczął Daniel Banasiak, uczeń klasy VII b, który w formie prezentacji multimedialnej przedstawił najistotniejsze fakty dotyczące Norwida. Recytacja poprzedzona była zajęciami, na których uczniowie podejmowali próby interpretacji wybranych przez siebie utworów. Lekcje wprowadzające w znaczący sposób wpłynęły na jakość prezentacji uczestników .
Uczniowie mieli również okazję wysłuchać poezji śpiewanej w wykonaniu Justyny Topolewskiej, uczennicy klasy VI b, która oczarowała słuchaczy, prezentując utwór Norwida „Pieśń od ziemi naszej”.
Każdą recytację poprzedzała krótka wypowiedź wprowadzająca w tematykę prezentowanego utworu, która ułatwiła uczniom odbiór tekstów.
Utwory C. K. Norwida recytowali: Alicja Lewandowska („Po balu”), Patryk Kurzątek („Pióro”), Oliwia Królik („W Weronie”), Dominika Boguszewska („Moja piosnka”), Martyna Chmiel („Fortepian Szopena”), Oliwia Staśkiewicz („Marionetki”), Wiktor Kochański („Coś Ty Atenom zrobił Sokratesie…”)
Na zakończenie pozostali uczestnicy spotkania wykonali zadanie praktyczne, które zweryfikowało aktywność uczniów oraz utrwaliło zdobytą wiedzę.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Gmina przeciw bezrobociu

RZĄŚNIK: Gmina przeciw bezrobociu

Wójt Paweł Kołodziejski (na fot.) na wrześniowej sesji rady gminy zdał  relację z działalności gminy na rzecz ograniczenia bezrobocia i rozwiązywania problemów bezrobotnych w I półroczu 2016 r. Ogółem zatrudnienie bezrobotnych w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych kosztowało 110.546 zł, w tym refundacja z Powiatowego Urzędu Pracy 48.940 zł (44% kosztów). Gmina ze swojego budżetu wyłożyła 61.605 zł. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wakacje w gminie

DŁUGOSIODŁO: Wakacje w gminie

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło zaprasza na Mazowiecki Turniej Siatkówki Plażowej, który odbędzie się w niedzielę 3 lipca na boisku do siatkówki plażowej przy basenie w Długosiodle, Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji i Gminna Biblioteka Publiczna - dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych zajęciach.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zwyciężyła w konkursie im. Jerzego Różyckiego

RZĄŚNIK: Zwyciężyła w konkursie im. Jerzego Różyckiego

W Konkursie Matematyczno-Informatyczny im. Jerzego Różyckiego, po raz trzeci zorganizowanym przez I LO im. C.K. Norwida 22 października w najmłodszej kategorii wiekowej, klas III-IV zwyciężyła Patrycja Skoczeń, uczennica Szkoły Podstawowej w Komorowie, wyróżnienie w tej samej kategorii zdobył Kacper Kumek ze Szkoły Podstawowej w Rząśniku.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zabrodzie i Dębinki wygrały turniej (foto)

ZABRODZIE: Zabrodzie i Dębinki wygrały turniej (foto)

60 uczniów wzięło udział w gminnych rozgrywkach szkół podstawowych w tenisie stołowym. Gminę w zawodach powiatowych będą reprezentować tenisiści ze szkół w Zabrodziu i Dębinkach. 
zobacz więcej
Zitcom