ZABRODZIE: Tulipany dla babć i dziadków (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Tulipany dla babć i dziadków (foto)

04.02.2020
autor: Organizatorzy
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu przygotowały dla swoich babć i dziadków wspaniałą uroczystość, która odbyła się 24 stycznia 2020 r. w Sali Bankietowej „Nad Rozlewiskiem” w Słopsku. Na imprezę przybyło blisko 170 babć i dziadków. Było radośnie i wzruszająco. 
 
Przybyłych na uroczystość przywitała pani Mariola Bogdanowicz.
 - Babci i dziadka nikt nie zastąpi – zwróciła się do babć i dziadków przedszkolaków. -  Jesteście dla wnucząt drugimi rodzicami, a dla rodzin ogromnym skarbem. Dajecie wnukom miłość, spokój, ciepło i troskę. Często zabiegani, zapracowani rodzice nie mają tyle czasu dla dziecka, co dziadkowie. Dobra babcia i dobry dziadek są nie do zastąpienia. Wykorzystujecie swoje doświadczenie i refleksje, aby wskazać wnukom te wartości, które w swoim życiu sprawdziliście jako cenne. Wasza miłość do wnuków jest świadoma i taka powinna być.
Złożyła życzenia babciom i dziadkom z okazji ich święta, zaprosiła do obejrzenia występów. 
Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grup Misie i Tygryski (dzieci 2,5 – 3-letnie). Zaprezentowały program słowno–muzyczny, a potem zaniosły najbliższym tulipany i laurki. Następnie wystąpiły dzieci starsze, z grup Zajączki i Jeżyki (4,5 i 6–letnie). Każde dziecko recytowało fragment wiersza, a dziadkowie dumnie, z uśmiechem na twarzy robili zdjęcia lub nagrywali wnuka czy wnuczkę. Dzieci śpiewały też piosenki, akompaniowała im pani Anna Wosek.
Babcie i dziadkowie otrzymali od wnuków uszyte przez jedną z pań nauczycielek kolorowe tulipany z materiału oraz laurki z wierszykiem:

Dzisiaj jest Dzień Babci i Święto Dziadziusia,
O tym dniu pamięta i wnuczek, i wnusia.
My, wasi wnuczkowie, również pamiętamy
I swoim najbliższym życzenia składamy.
Aby Babcia i Dziadek w zdrowiu długo żyli,
Aby uśmiech dla nas mieli w każdej wolnej chwili!
 
Kiedy dzieci z babciami i dziadkami gościli się przy stołach, na salę wjechał ogromny tort. Goście mogli też skosztować wędlin i podrobów podarowanych przez Barbarę i Jerzego Urbaniaków ze Słopska, dziadków Asi i Kuby.
W organizację tej pięknej uroczystości i przygotowanie dzieci bardzo zaangażowały się panie: Ilona Rudnik, Marlena Augustyniak, Joanna Kapsa, Iwona Skwara, Milena Skwara, Agnieszka Wójcik, Aleksandra Sobotka i Anna Wosek. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom