ZABRODZIE: Szkolna kuchnia?

Powiat

ZABRODZIE: Szkolna kuchnia?

27.12.2016
autor: Ewa Elward
Dzieci z gminnych przedszkoli i szkół w 2017 r. karmić będzie warszawska firma Toscana. W dalszej perspektywie rozważa się uruchomienie szkolnej kuchni i stołówki w Zabrodziu. – Wiąże się to z kosztami, ale będziemy to analizować – obiecuje wójt Tadeusz Michalik.  
Niedawno rozstrzygnięto przetarg na przygotowywanie i dowóz posiłków do przedszkoli i szkół dla dzieci objętych pomocą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podczas grudniowej sesji radna Maria Podolak wyraziła obawę o jakość jedzenia, przywożonego z Warszawy, pytała o główne kryterium postępowania. 
– Może jakaś kuchnia jest bliżej, firma jest z Warszawy, ale gotować może bliżej – głośno się zastanawiała.
– Nie mówmy nic zawczasu, będzie źle, będziemy reagować – padały głosy z sali, choć nie uspokoiły radnej. O nowym pomyśle na zbiorowe żywienie powiedział Tadeusz Michalik.
– Wstępnie rozmawiałem z dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, po nowym roku spróbuję się zwrócić do szefowej wyszkowskiego sanepidu – zapowiedział. – Spróbujemy przeanalizować, jak by było, gdybyśmy chcieli uruchomić własną kuchnię. To się wiąże z kosztami, ale trzeba przeanalizować.
Toscana będzie dostarczać obiady za 58.716 zł. Dziennie będą to: 22 posiłki w Zespole Szkół w Zabrodziu, 26 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu, 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Adelinie i 6 w Publicznej Szkole Podstawowej w Dębinkach. Łącznie będzie to średnio 70 posiłków dziennie, roczne – 12.600. Trzy razy w tygodniu obiad będzie w składzie: ziemniaki lub zamiennik (ryż, kasza, makaron, inne), mięso lub ryba, surówka lub warzywa gotowane. Raz w tygodniu drugie danie mogą stanowić również pierogi, naleśniki, kopytka, makaron z sosem lub krokiety. Dwa razy w tygodniu będzie zupa z pieczywem.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.60% (184 głosów)
29.85% (243 głosów)
7.25% (59 głosów)
6.76% (55 głosów)
33.54% (273 głosów)
manhattan