ZABRODZIE: Szkolna kuchnia?

Powiat

ZABRODZIE: Szkolna kuchnia?

27.12.2016
autor: Ewa Elward
Dzieci z gminnych przedszkoli i szkół w 2017 r. karmić będzie warszawska firma Toscana. W dalszej perspektywie rozważa się uruchomienie szkolnej kuchni i stołówki w Zabrodziu. – Wiąże się to z kosztami, ale będziemy to analizować – obiecuje wójt Tadeusz Michalik.  
Niedawno rozstrzygnięto przetarg na przygotowywanie i dowóz posiłków do przedszkoli i szkół dla dzieci objętych pomocą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podczas grudniowej sesji radna Maria Podolak wyraziła obawę o jakość jedzenia, przywożonego z Warszawy, pytała o główne kryterium postępowania. 
– Może jakaś kuchnia jest bliżej, firma jest z Warszawy, ale gotować może bliżej – głośno się zastanawiała.
– Nie mówmy nic zawczasu, będzie źle, będziemy reagować – padały głosy z sali, choć nie uspokoiły radnej. O nowym pomyśle na zbiorowe żywienie powiedział Tadeusz Michalik.
– Wstępnie rozmawiałem z dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, po nowym roku spróbuję się zwrócić do szefowej wyszkowskiego sanepidu – zapowiedział. – Spróbujemy przeanalizować, jak by było, gdybyśmy chcieli uruchomić własną kuchnię. To się wiąże z kosztami, ale trzeba przeanalizować.
Toscana będzie dostarczać obiady za 58.716 zł. Dziennie będą to: 22 posiłki w Zespole Szkół w Zabrodziu, 26 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu, 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Adelinie i 6 w Publicznej Szkole Podstawowej w Dębinkach. Łącznie będzie to średnio 70 posiłków dziennie, roczne – 12.600. Trzy razy w tygodniu obiad będzie w składzie: ziemniaki lub zamiennik (ryż, kasza, makaron, inne), mięso lub ryba, surówka lub warzywa gotowane. Raz w tygodniu drugie danie mogą stanowić również pierogi, naleśniki, kopytka, makaron z sosem lub krokiety. Dwa razy w tygodniu będzie zupa z pieczywem.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Jest trudno, ale wszyscy się starają

SOMIANKA: Jest trudno, ale wszyscy się starają

W szkołach gminnych ze względu na brak światłowodu nie ma dzienników elektronicznych. Dyrekcje szkół, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice nie załamują jednak rąk. Zdalne nauczanie jest prowadzone, choć wymaga to wielokrotnie więcej pracy, przede wszystkim od nauczycieli. Kontaktują się z uczniami za pośrednictwem mejli, SMS-ów, portali społecznościowych czy grup na Messengerze. Ważne, że czują wsparcie i pomoc od rodziców. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Konsultacje społeczne

RZĄŚNIK: Konsultacje społeczne

Projekt Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Rząśnik na lata 2017 - 2020 z uwzględnieniem perspektyw na lata 2021 - 2024 wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko Projektu Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Rząśnik na lata 2017 – 2020 z perspektywą do 2024 roku został skierowany do konsultacji społecznych, które potrwają do 6 grudnia.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Ferie z GDK

BRAŃSZCZYK: Ferie z GDK

Gminny Dom Kultury zaprasza na ferie, od poniedziałku do piątku, 10-14 lutego i 17-21 lutego. Zajęcia – bezpłatne – będą odbywały się w domu kultury i remizie OSP w Brańszczyku; kino sferyczne zawita także do szkół w Białymbłocie i Porębie. Planowane są także wyjazdy (częściowo odpłatne dla uczestników) na basen do Ostrowi Mazowieckiej oraz do Warszawy – do Centrum Nauki Kopernik i Hangaru Trampolin.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Recytatorska Syrenka (foto)

DŁUGOSIODŁO: Recytatorska Syrenka (foto)

Ujawnianie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania, ożywienie kontaktu z poezją polską i zagraniczną – to zadania Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Gminna Biblioteka Publiczna jak co roku przeprowadziła gminne eliminacje.
zobacz więcej
Zitcom