ZABRODZIE: Spłonęła stodoła (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Spłonęła stodoła (foto)

01.08.2017
autor: Elżbieta Szczuka, fot. KP PSP Wyszków
W piątek 28 lipca w Kicinach,w godzinach popołudniowych, prawdopodobnie od uderzenia pioruna, spłonęła pokryta eternitem stodoła. 
Stodoła wypełniona była sianem, stały w niej rowery. Właścicieli akurat nie było w gospodarstwie. Zagrożone zostały też sąsiednie budynki – najbliższy w odległości ok. 20 metrów. Pożar gasiły dwa zastępy wyszkowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz jednostki OSP z Zabrodzia, Słopska i Lucynowa Dużego. Działania strażaków utrudniało duże zadymienie.
- Na szczęście nikt nie został poszkodowany – mówi kpt. Marcin Turowski z KP PSP w Wyszkowie.
W akcji ratowniczej pomógł strażakom wójt Tadeusz Michalik – zorganizował koparkę, która wynosiła i rozgarniała tlące się siano z ugaszonej stodoły.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Zarzuty będą sprawdzone

BRAŃSZCZYK: Zarzuty będą sprawdzone

Mieszkanki Trzcianki, w mejlu do redakcji podpisanym „żony i matki”, apelują o pomoc i interwencję w sprawie, wobec której czują się bezsilne. Zarzucają sołtys, że nielegalnie i o każdej porze dnia i nocy sprzedaje alkohol w swoim sklepie. Pani sołtys stanowczo zaprzecza oskarżeniom. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapowiada kontrolę w sklepie, chociaż do tej pory nie zgłaszano żadnych nieprawidłowości. – Trzeba mieć dowody, pomówić jest łatwo – podkreśla członek komisji.
zobacz więcej
SOMIANKA: Tradycyjne ciasta i nalewki

SOMIANKA: Tradycyjne ciasta i nalewki

Organizatorzy Dożynek Gminnych, które odbędą się w niedzielę  21 sierpnia na placu przy kościele w Woli Mystkowskiej, zapraszają do udziału w corocznych konkursach: „Nalewka tradycyjna” oraz „Ciasta z przepisów babuni”. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance do 17 sierpnia do godz. 16. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Góra prezentów cudem dawania

SOMIANKA: Góra prezentów cudem dawania

Już po raz czwarty wójt i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców na spotkanie wigilijno-opłatkowe. W tym roku odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej w niedzielę 11 grudnia o godz. 15. Koncert „Do Betlejem nie jest tak daleko”, w którym wystąpią uczniowie i nauczyciele miejscowej szkoły, uświetni uroczystość.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Nagrodzeni za zbiórkę makulatury

DŁUGOSIODŁO: Nagrodzeni za zbiórkę makulatury

Szkoła Podstawowa w Długosiodle zdobyła II miejsce w swojej kategorii w Konkursie – zbiórka makulatury, przeprowadzonym przez Urząd Marszałkowski w Warszawie.
zobacz więcej
censor jpk
ITAMED
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
14.50% (629 głosów)
3.32% (144 głosów)
28.93% (1255 głosów)
8.51% (369 głosów)
1.59% (69 głosów)
1.66% (72 głosów)
12.45% (540 głosów)
20.86% (905 głosów)
3.96% (172 głosów)
1.22% (53 głosów)
1.48% (64 głosów)
1.52% (66 głosów)
manhattan