Powiat

1 / 3

ZABRODZIE: Rodzinnie przy kolędach

11.01.2017
autor: Ewa Elward, fot. Bractwo Zabrodzkie
Drugie Rodzinne Kolędowanie odbyło się w niedzielę 8 stycznia w kościele w Niegowie. Mimo mroźnej aury, na udział zdecydowało się 17 grup. Występujących słuchała liczna grupa parafian.
W tym roku wystąpiło więcej osób niż w ubiegłym, inicjatywa więc została przyjęta życzliwie i z zainteresowaniem przez mieszkańców. Koncert prowadził prezes Bractwa Zabrodzkiego Andrzej Krzeczkowski. 
Kolędy łączą, śpiewali starsi i młodsi. W kolędowaniu uczestniczyli: podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Fiszor” w Gaju pod opieką s. dyr. Barbary Piotrowskiej, Julia Banasiak, Alicja Lewandowska, Łukasz, Ewelina i Zosia Dąbrowscy, Helena Michalik z Mają i Julią Perlan, Martyna i Oliwia Dana, Magdalena i Zuzanna Dzieciątko, Hania Walczyńska z babcią Anią, Grażyna i Marysia Połodziuk, Jarosław i Natalia Wielgolascy i Beata Seta, Malwina i Natalia Góreckie, Adriana i Martyna Redlickie, Anna, Ewa, Małgorzata i Agnieszka Świeżak, Weronika i Tadeusz Chmielowie, Jan Ślendak z rodziną, Paweł i Dominik Getka. Występy zakończyła grupa „Sława” z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu. 
Uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, ufundowane przez Bractwo Zabrodzkie, wójta Tadeusza Michalika, Iwonę i Jarosława Banasiaków, Mariolę i Zbigniewa Paziów, Reginę i Wiesława Garbarczyków, Agnieszkę i Wiesława Jakubowskich, Annę Walczyńską, Mariolę i Tadeusza Rudzińskich, Ewę Marcinkiewicz oraz sekretarza gminy Zdzisława Bociana. 
Organizatorami było Stowarzyszenie na rzecz Gminy Zabrodzie „Bractwo Zabrodzkie” i proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Niegowie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan