ZABRODZIE: Przedszkolne spotkanie wielkanocne (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Przedszkolne spotkanie wielkanocne (foto)

12.04.2019
autor: Mariola Bogdanowicz
Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych rodzinnych, polskich świąt. Czas, w którym utrwalamy znane i poznajemy te jeszcze przez nas nie odkryte zwyczaje wielkanocne. 9 kwietnia Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu zorganizowało Spotkanie Wielkanocne dla dzieci i rodziców, połączone z warsztatami robienia palmy wielkanocnej.
 
Jako pierwsze na scenę Gminnego Ośrodka Kultury w Zabrodziu weszły dzieci najmłodsze, które wyrecytowały wiersze o tematyce świątecznej i zaśpiewały dwie piosenki: „Święta tuż tuż”, „Piosenka z jajkiem i zającem”. Po występie, dzieci poszły z nauczycielkami i rodzicami na warsztaty robienia palmy wielkanocnej do drugiej sali.
Następnie na scenę wkroczyły dzieci z grup starszych. Zaprezentowały swoim najbliższym przedstawienie wielkanocne. Wystąpił narrator, były pisanki, zajączki, baranek i kurczaczki. Panią Wiosnę zagrała Kasia Nowak. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci pokonały tremę i z dużym zaangażowaniem odegrały swoje role. Wygłaszane kwestie przeplatane były świątecznymi piosenkami, m. in. „Wielkanoc” autorstwa Anny Wosek, „Są takie święta – piosenka wielkanocna”. Tradycyjnie akompaniowała pani Anna Wosek. Część artystyczna bardzo spodobała się zebranym rodzinom i nagrodzona była gromkimi brawami.
Pani Mariola Bogdanowicz nie szczędziła pochwał dla dzieci i pań, które przygotowały je do występów. Podziękowała paniom: Marlenie Augustyniak, Joannie Kapsie, Milenie Dymek, Ilonie Rudnik, Iwonie Markuszewskiej, Milenie Skwarze i Natalii Dudek. 
Po przedstawieniu dzieci wręczyły swoim gościom karty świąteczne i wspólnie z nimi wykonały palmy wielkanocne. Do wykonania palemek wykorzystano naturalne materiały: bazie, trawy oraz bukszpan i barwinek. Ozdobiono je barwionymi piórkami, kwiatuszkami z bibuły oraz kokardami. Jak wiemy, palma wielkanocna jest jednym z ważniejszych symboli tych wiosennych świąt, a najpiękniejsze są zawsze te palmy, które są wykonane samodzielnie.
Ta wyjątkowa uroczystość na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodzin.
 
Więcej zdjęć na stronie www.zaczarowanyolowek.eu
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom