ZABRODZIE: Prezent dla policji (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Prezent dla policji (foto)

27.12.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Od 27 grudnia Posterunek Policji w Zabrodziu posiada nowoczesny radiowóz – opla mokkę z napędem na 4 koła. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu jego zakupu przez Gminę Zabrodzie kwotą 40,5 tys. złotych.
Przekazanie kluczyków i poświecenie nowego samochodu policyjnego odbyło się tuż po świętach, w środę 27 grudnia, rok po uroczystym otwarciu posterunku. Obecni byli m.in. radni gminni, wójt Tadeusz Michalik, komendant powiatowy policji insp. Michał Toporkiewicz i jego zastępca podinsp. Zbigniew Zięcina. 
- Cieszę się, że mogliśmy wspomóc policję; nasza decyzja wydaje się słuszna – uznał wójt. Dodał, że zabrodzcy policjanci należą do najlepszych w powiecie wyszkowskim. 
Za wsparcie dla policji podziękował komendant Toporkiewicz: - To kolejny prezent, jaki otrzymujemy od państwa. Będzie jeździł tylko na potrzeby lokalnej społeczności.
- Nasza gmina staje się bezpieczniejsza – ocenił przewodniczący rady Janusz Pakuła. – Na policję (budynek, samochód) wydaliśmy sto tysięcy złotych.
Nowy radiowóz, wart ponad 81 tys. zł, poświęcił ks. Andrzej Rybicki, proboszcz parafii w Niegowie. Zwrócił uwagę na słowo „służba”: -  Służymy wszyscy: i kapłani, i radni, i policjanci. Do tej służby potrzebne są narzędzia. Mam świadomość, że jest to trudna służba.
Kluczyki do samochodu wójt przekazał asp. szt. Zbigniewowi Kwiecińskiemu, kierownikowi Posterunku Policji w Zabrodziu, a ten sierż. Pawłowi Urbanowskiemu, który będzie kierowcą i „opiekunem” nowego pojazdu. Samochód KIA, który dotąd był na wyposażeniu miejscowego posterunku, został przekazany do wyszkowskiej komendy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom