ZABRODZIE: Pożegnanie ze szkołą

Powiat

ZABRODZIE: Pożegnanie ze szkołą

30.06.2017
autor: EB
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu pożegnano nauczycieli odchodzących na emeryturę. Wójt wręczył pani dyrektor nominację na pełnienie tej funkcji przez kolejne lata. Wyróżniający się uczniowie ortrzymali dyplomy i nagrody.
Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego obecnych przywitała  dyrektor Alina Gotowiec. Wzruszające było pożegnanie s. Noemi Małgorzaty Frach, która odchodzi z pracy oraz nauczycieli przechodzących na emeryturę: Wandy Bartosiewicz, Bogumiły Sternik, Jolanty Kuchty, Bogusławy Wielgolaskiej i Kazimiery Wójcik.
Ważnym momentem było wręczenie przez wójta Tadeusza Michalika nominacji dla pani dyrektor na pełnienie tej funkcji przez kolejne lata. Wójt przekazał również dyplom i puchar dla szkoły za zajęcia I miejsca w Gminnych Igrzyskach Sportowych. 
Dyrektor i wychowawcy wręczyli uczniom nagrody i dyplomy za osiągnięcia w różnych dziedzinach. 
Klasy szóste, pod kierunkiem Małgorzaty Antczak, zaprezentowały część artystyczną. Z przymrużeniem oka przedstawiły, co czeka uczniów w nowym roku szkolnym. Wystąpili też młodsi uczniowie. Natalia Wielgolaska przypomniała jubileuszową piosenkę szkoły „Mamma mija 80 lat”, a Olaf Powierża zaśpiewał „Wakacje”. 
Uroczystość prowadzili uczniowie Martyna Urbaniak oraz Daniel Banasiak.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Zgodnie z prawem, do kontroli

ZABRODZIE: Zgodnie z prawem, do kontroli

Sortownia odpadów w Mostówce nadal budzi emocje. Mieszkańców niepokoi sposób ich składowania, ale też sama działalność. Obawiają się szkodliwego wpływu na środowisko sortowni oraz spadku zainteresowania miejscowością ze strony letników.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wzięli udział w festiwalu teatralnym

BRAŃSZCZYK: Wzięli udział w festiwalu teatralnym

Grupa miłośników zajęć teatralnych w Szkole Podstawowej w Porębie 23 października doczekała się premiery spektaklu „Nasze Miasto” Thorntona Wildera. Tym samym przystąpiliśmy po raz pierwszy i wzięliśmy udział w V edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu – „American Dream” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.  W tym roku festiwal poświęcono twórczości autorów amerykańskich. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Do tej pory pracowali za słowo „dziękuję”

ZABRODZIE: Do tej pory pracowali za słowo „dziękuję”

Od 27 kwietnia nauczyciele z gminy Zabrodzie, którzy wyjeżdżają z uczniami do innej miejscowości na zawody sportowe, konkursy przedmiotowe lub w dni wolne od zajęć organizują konkursy na terenie szkoły, otrzymają wynagrodzenie  jak za  godziny ponadwymiarowe wg osobistej stawki zaszeregowania. Wynagrodzenie to nie może być wyższe niż równowartość 4 godzin ponadwymiarowych.
zobacz więcej
SOMIANKA: Na festiwalu sołectw (foto)

SOMIANKA: Na festiwalu sołectw (foto)

VII Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbył się w minioną sobotę w Dąbrówce. Organizatorami była Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego" i Gmina Dąbrówka. Gminę Somianka reprezentowali mieszkańcy Barcic.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star