ZABRODZIE: Pożegnanie lata w młynie (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Pożegnanie lata w młynie (foto)

03.10.2016
autor: Ewa Elward
W niedzielę 2 października w niegowskim zabytkowym młynie odbyła się impreza kończąca letni sezon. Starsi zwiedzali obiekt, młodsi uczestniczyli w zabawach i warsztatach plastycznych.
Festyn był częścią projektu edukacyjno-ekologicznego, realizowanego przez wołomińską Fundację Akomodacja. Imprezie patronował duch ekologii i zabawy. Przed młynem odbywały się warsztaty plastyczne: tworzono ludki z kasztanów, jesienny decoupage, można było zbudować domek dla owadów i stworzyć własny papier czerpany. W trakcie imprezy odbywał się również quiz przyrodniczy, aby go rozwiązać, trzeba było zapoznać się z tablicami edukacyjnymi. Swoje stoisko miało Nadleśnictwo Drewnica. Wewnątrz młyna zaprezentowano wystawy prac przedszkolaków oraz miniatury ks.  Janusza Grygiera. W pikniku uczestniczyło wiele dzieci, chętnie brały udział w zaproponowanych zabawach, korzystały z możliwości przejażdżki bryczką Jana Ślendaka. Wbrew okazji, czyli pożegnaniu lata, dzień był wyjątkowo słoneczny i ciepły, co przełożyło się na humory obecnych. 
W organizacji imprezy uczestniczyła Fundacja Akomodacja, Bractwo Zabrodzkie, Nadleśnictwo Drewnica, Wolontariat Szkolno-Parafialny „Otwarte Serce” z Wołomina. Projekt dofinansowano ze środków samorządu województwa mazowieckiego. Organizatorzy dziękują wszystkim przybyłym oraz tym, którzy współuczestniczyli w organizacji, szczególnie autorom wystaw w młynie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom