ZABRODZIE: Porozumienie podpisane (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Porozumienie podpisane (foto)

11.10.2016
autor: Ewa Elward
W ubiegłym tygodniu delegacja gminy podpisała porozumienie o współpracy z gminą Kołtów na Ukrainie. 
Na czele delegacji stali Tadeusz Michalik i przewodniczący rady gminy Janusz Pakuła. W jej skład weszli także: panie z Koła Gospodyń Wiejskich: Wiesława Oleksiak, Helena Michalik, Helena Jusińska, Hanna Fornal i Krystyna Kućmierowska oraz przedsiębiorca Sylwester Pacik.
Na uroczystej sesji rady gminy Kołtów, w obecności starosty złoczowskiego Włodzimierza Niedzielskiego, przewodniczącego rady Olega Banacha oraz radnej Obwodu Lwowskiego Mirosławy Babińskiej, zostało podpisane porozumienie o współpracy gmin Kołtów i Zabrodzie. Wystąpiły panie z Koła Gospodyń oraz miejscowy zespół. 
Zabrodzka delegacja, którą zaprosiła wójt Liubow Kalmuk, spotkała się z wielką gościnnością i życzliwością mieszkańców gminy, jej włodarze zapowiadają dalszą współpracę.
fot. www.zabrodzie.pl
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Festyn i dożynki

BRAŃSZCZYK: Festyn i dożynki

Tradycyjnie 15 sierpnia (środa) Gminny Dom Kultury zaprasza na festyn sportowo- rekreacyjny, który odbędzie się na przystani w Brańszczyku. Natomiast w niedzielę 19 sierpnia gmina będzie świętowała dożynki, również w Brańszczyku w Skansenie imienia Marii Żywirskiej. Na scenie wystąpią rodzime talenty, a także zaproszone zespoły, m.in. cygański i ludowy. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Spotkanie z radosną 102-latką

BRAŃSZCZYK: Spotkanie z radosną 102-latką

Spotkanie z panią Olą Wodzyńską w Domu Emeryta Księży Orionistów w Brańszczyku zaaranżowała jej współmieszkanka pani Ninka Ślęzak, która pisuje do „Lokalnych Wieści Gminnych” okolicznościowe wiersze. – Przyjdź – powiedziała któregoś dnia – przyjdź, porozmawiasz z niezwykłą osobą. Serdeczną i uśmiechniętą 102-letnią panią Olą. Jest w świetnej formie i bardzo komunikatywna. Zaintrygowana, skorzystałam z zaproszenia.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Hubertus 2019 (foto)

BRAŃSZCZYK: Hubertus 2019 (foto)

...odbył się w pięknej jesiennej scenerii, w sobotę 5 października, w Brańszczyku. Podczas przejazdu głównymi ulicami miejscowości można było podziwiać, jak wielu wspaniałych jeźdźców i koni przybyło. Ich niezwykłe umiejętności zachwyciły obserwatorów poszczególnych konkurencji. Szablę Najnerta, główną nagrodę w zawodach kawaleryjskich, zdobył Daniel Pietrzak. W gonitwach za lisem zwyciężyli Aneta Rostek i Jarosław Żmuda,w skokach na potęgę – Olga Wyszyńska.    
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wakacje w gminie

DŁUGOSIODŁO: Wakacje w gminie

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło zaprasza na Mazowiecki Turniej Siatkówki Plażowej, który odbędzie się w niedzielę 3 lipca na boisku do siatkówki plażowej przy basenie w Długosiodle, Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji i Gminna Biblioteka Publiczna - dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych zajęciach.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku