ZABRODZIE: Pomoc dla rodzin

Powiat

ZABRODZIE: Pomoc dla rodzin

04.08.2016
autor: Ewa Elward
Rodziny wielodzietne w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej mogą składać wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny (druki w GOPS, dołącza się akty urodzenia dzieci, akt małżeństwa i ksero dowodów osobistych).
Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ przy zakupie np. jedzenia, kosmetyków, odzieży, obuwia, książek, zabawek, paliwa, usług telekomunikacyjnych czy bankowych, przejazdów kolejowych. Karta przysługuje rodzinom z co najmniej trójką dzieci: do ukończenia 18 r.ż. lub 25 r.ż. (dziecko uczące się), bez ograniczeń w przypadku orzeczeń o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności. Więcej o programie na www.rodzina.gov.pl.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Deszczowe dożynki (foto)

SOMIANKA: Deszczowe dożynki (foto)

Gmina Somianka była w tym roku gospodarzem Dożynek Powiatowych. Rolników z całego powiatu zaprosiła w niedzielę 26 sierpnia do Popowa Kościelnego. Wraz ze starostwem zapewniła wiele atrakcji. Nie dopisała tylko pogoda; padał deszcz i było chłodno… jak na ironię, bo przecież w tym roku wielu rolników dotknęła susza.
zobacz więcej
SOMIANKA: Gmina w strefie żółtej i czerwonej

SOMIANKA: Gmina w strefie żółtej i czerwonej

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wyszkowie informuje, że 19 kwietnia podczas posiedzenia Stałego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz został przegłosowany załącznik do decyzji wykonawczej Komisji 2014/709/UE z dnia 9 października 2014 r. w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zdolne i zaangażowane (foto)

ZABRODZIE: Zdolne i zaangażowane (foto)

Etiuda, przygotowana za pomocą lalki teatralnej, była zwieńczeniem warsztatów teatralnych, które przez 5 dni, od 24 do 28 lipca odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. W podróż do krainy teatru, bajek, aktorów i lalek zaprosił dzieci Paweł Kołodziejski, absolwent Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, aktor Teatru Lalek „Igraszka”.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Naprzód Adasiu, z tobą jesteśmy (foto)

ZABRODZIE: Naprzód Adasiu, z tobą jesteśmy (foto)

Piknik charytatywny na rzecz  Adasie Wernio, ośmiolatka, mieszkańca Zabrodzia, chorującego na rzadką chorobę genetyczną PKAN-NBIA odbył się W niedzielę 24 czerwca na orliku w Zabrodziu. W jego organizację zaangażowało się mnóstwo wolontariuszy. Udało się zebrać (bez licytacji) 31.293,29 zł.  
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom