ZABRODZIE: Podziękowania w imieniu strażaków (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Podziękowania w imieniu strażaków (foto)

22.11.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Gośćmi sesji rady gminy 7 listopada byli europoseł Jarosław Kalinowski i gen. Wiesław Leśniakiewicz, były komendant główny PSP, mieszkaniec gminy Zabrodzie. Zaprosił ich przewodniczący rady Janusz Pakuła, by podziękować za pomoc okazywaną przez lata jednostkom gminnym OSP.
- Bez środków zewnętrznych nie można myśleć o rozwoju – zaznaczył przewodniczący rady, dziękując gościom za pomoc w ich pozyskiwaniu.
Jarosław Kalinowski chwalił w ogóle rozwój polskich gmin. Pogratulował dokonań samorządowi gminy Zabrodzie. – Cieszę się, że mogłem wesprzeć w stopniu minimalnym – podsumował swoją pomoc dla strażaków. – Niech te buty (podkute, do mundurów galowych, strażacy uczą się w nich chodzić) dobrze służą. 
- Jestem dumny z naszych OPS – podkreślił gen. Wiesław Leśniakiewicz. - Starajmy się znaleźć i zachęcić młodzież. Pochwalił troskę o odpowiedni, z certyfikatami, mimo że drogi, sprzęt i wyposażenie dla strażaków ochotników.   
Obecnie w gminie są dwie jednostki OSP, w Zabrodziu i Słopsku, pojawił się pomysł powołania jednostki w Obrębie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Ruszają zajęcia opiekuńcze i konsultacje dla uczniów

DŁUGOSIODŁO: Ruszają zajęcia opiekuńcze i konsultacje dla uczniów

Zgodnie z wytycznymi rządu, od 25 maja uczniowie klas I-III będą mogli brać udział w zajęciach opiekuńczo – wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych. Jednocześnie z dniem 25 maja zostanie wznowiony dowóz uczniów na terenie Gminy Długosiodło.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zgodnie z prawem, do kontroli

ZABRODZIE: Zgodnie z prawem, do kontroli

Sortownia odpadów w Mostówce nadal budzi emocje. Mieszkańców niepokoi sposób ich składowania, ale też sama działalność. Obawiają się szkodliwego wpływu na środowisko sortowni oraz spadku zainteresowania miejscowością ze strony letników.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Trzeciomajowy koncert (foto)

BRAŃSZCZYK: Trzeciomajowy koncert (foto)

Piękny koncert „Niepodległej ballady i pieśni” w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja dali w Brańszczyku Arleta Lemańska i Wojciech Bardowski. Jako support wystąpili Monika Andrzejewska i akompaniujący jej Kamil Pałubiński, zwycięzcy II Powiatowego Przeglądu Pieśni Legionowej, którzy w dniach 12-13 maja będą reprezentować powiat podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Legionowej w Zielonce. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Trzy turnusy półkolonii (foto)

SOMIANKA: Trzy turnusy półkolonii (foto)

Pierwszy tydzień atrakcji, spotkań i wyjazdów za nami, drugi się rozpoczął, a trzeci przed nami.  W I turnusie półkolonii uczestniczyło 45 dzieciaków w wieku 7-12 lat. Łącznie w półkoloniach weźmie udział 135 dzieciaków, każdy z nich otrzyma dofinansowanie w kwocie 100 zł od wójta gminy. 
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

Zitcom