ZABRODZIE: Pięknie recytują (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Pięknie recytują (foto)

20.03.2020
autor: Elżbieta Szczuka
Szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego z wieloletnią tradycję „Warszawska Syrenka” odbyły się 11 marca w Szkole Podstawowej w Zabrodziu. Nie wiadomo, czy odbędą się kolejne etapy konkursu, jeśli, to na pewno nie w zaplanowanych terminach, co związane jest z „koniecznością chronienia się przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa”.
 
Celem konkursu, adresowanego do uczniów szkół podstawowych, jest ujawnianie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania, ożywienie kontaktu z poezją polską i zagraniczną.
W szkolnym konkursie, przygotowanym przez panie: Dorotę Groszkiewicz, Marię Podolak i Marzenę Staśkiewicz, wzięło udział 37 uczniów. Oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych. Ci młodsi wybrali wiersze m.in. Marii Konopnickiej (patronki szkoły), Juliana Tuwima, Hanny Niewiadomskiej, Małgorzaty Strzałkowskiej, Joanny Kulmowej, Ludwika Jerzego Kerna, starsi – Cypriana Norwida i Wojciecha Młynarskiego. 
- Wybraliście bardzo zróżnicowany repertuar, nie tylko tematycznie, ale też interpretacyjnie – podsumowała Małgorzata Wiśniewska. – To znaczy, że poszukujecie swojego miejsca, że chce wam się pracować ponad to, co jest w obowiązku szkolnym 
Komisja konkursowa, w składzie: Małgorzata Wiśniewska, dyrektor GOK i GBP w Zabrodziu, Mariola Bogdanowicz, nauczycielka języka polskiego i Barbara Redlicka, wychowawczyni świetlicy przyznała następujące miejsca:
klasy 0-III: I miejsce – Lena Kruszewska (H. Niewiadomska „Panie doktorze”), II – Barbara Warowna (M. Konopnicka „O czym ptaszek śpiewa”), III – Alicja Królik (H. Niewiadomska „Landrynki”), wyróżnienie – Maksymilian Kapsa i Laura Szulkowska.
Klasy IV-VI: I miejsce – Zofia Więch (J. I. Kraszewski „Dziad i baba”), II – Jakub Jakubowski (L. J. Kern „O rodzicach”), III – Aleksandra Napłoszek (J. Brzechwa „Taktowna śmierć), wyróżnienie – Aleksandra Wernio i Natalia Stawiecka.
Klasy VII-VIII: I miejsce – Oliwia Dana (C. Norwid „Moja piosenka I”), II – Ewelina Kryszkiewicz (W. Młynarski „Książę”). Były jedynymi uczestniczkami w tej kategorii. 
Każdy uczestnik konkursu otrzymał zakładkę do książki i długopis, laureaci – dyplomy. Dodatkowo wszyscy – wpisanie pochwały w dzienniku lekcyjnym.
Eliminacje gminne miały odbyć się w Gminnym Ośrodku Kultury 19 marca, ale z powodu decyzji premiera o zawieszeniu do 25 marca działalności placówek oświatowych na pewno w tym terminie się nie odbędą. 
Przesłuchania finałowe 43. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Mazowieckim Instytucie Kultury w  Warszawie, zaplanowane 18 i 19 kwietnia, nie odbędą się. MIK wydał komunikat: W związku z koniecznością chronienia się przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz decyzją podjętą przez Premiera Mateusza Morawieckiego o zawieszeniu działalności placówek oświatowych odwołujemy tegoroczną edycję Konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. O możliwości przeprowadzenia przesłuchań w innym terminie będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom