ZABRODZIE: Nowe komputery dla szkoły (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Nowe komputery dla szkoły (foto)

06.11.2019
autor: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu został laureatem dobrosąsiedzkiego konkursu “WzMOCnij swoje otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Uznanie zyskał projekt „Kompetencje informacyjne kluczem do lepszej przyszłości”, który zapewnił uczniom dostęp do nowych komputerów w szkolnej pracowni. 
 
– Dzięki udziałowi w projekcie w naszej szkole powstała pracownia z 24 komputerami. Uczniowie korzystają teraz z dobrze wyposażonej pracowni, a lekcje informatyki prowadzone są zgodnie z zalecanymi warunkami realizacji podstawy programowej - jeden komputer na jednego ucznia. To pozwoliło nam na takie ułożenie planu lekcji, aby uczniowie kończyli obowiązkowe zajęcia w szkole najpóźniej po siódmej godzinie lekcyjnej – mówi Alina Gotowiec, dyrektor ZS-P w Zabrodziu.
Wyposażona pracownia umożliwiła także organizację szkolenia dla nauczycieli oraz rodziców, pokazującego możliwości jakie daje e-dziennik w obszarze komunikacji z rodzicami i uczniami. Wzięło w nim udział 45 osób.
Wygrana w konkursie PSE została bardzo entuzjastycznie odebrana przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Nauczyciele chętnie angażują się do realizacji projektu i mają pomysły na jego kontynuację.
– Już dzisiaj zapraszamy seniorów, babcie i dziadków naszych uczniów na listopadowe szkolenie „Internet - to nie takie trudne”, które poprowadzą nasi nauczyciele i uczniowie – informuje dyrektor Gotowiec. 
– Zależy nam, aby być dobrym sąsiadem i dlatego w gminach, na terenie których realizujemy inwestycje infrastrukturalne, przeprowadziliśmy pierwszą edycję konkursu dobrosąsiedzkiego na grantowe projekty społeczne – mówi Beata Jarosz-Dziekanowska, rzeczniczka prasowa PSE. – Wspierając finansowo najlepsze inicjatywy chcemy poprawiać komfort życia lokalnych społeczności – dodaje. 
Ogłoszony w lutym konkurs PSE „WzMOCnij swoje otoczenie” ma na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. 
Więcej informacji o PSE jest dostępnych na stronie raport.pse.pl.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sezon dożynkowy

Sezon dożynkowy

Powiatowo – Gminne Dożynki odbędą się w tym roku w Długosiodle – 20 sierpnia. Tydzień później na dożynki zapraszają gminy Wyszków i Somianka. Już na wrzesień święto rolników planują gminy Rząśnik i Brańszczyk.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

Nasz Czytelnik, w imieniu mieszkańców Plewicy i Rogóźna, zwrócił się do Nowego Wyszkowiaka z prośbą o interwencję w sprawie podłączenia obydwu miejscowości do nowej infrastruktury energetycznej i transformatora, ponieważ obecna sieć jest dość awaryjna. Zły jej stan potwierdzają przysłane zdjęcia. Rzeczniczka PGE w odpowiedzi argumentuje, że zmiana stacji transformatorowej sytuacji nie poprawi, ponieważ obydwie są zasilane z tej samej linii średniego napięcia, a to od niej w głównej mierze zależy „pewność zasilania odbiorcy”. Do przyłączenia wszystkich mieszkańców Rogóźna i Plewicy potrzebna byłaby dodatkowa inwestycja sieciowa plus modernizacja istniejącej infrastruktury.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Na rajdzie bocianim (foto)

BRAŃSZCZYK: Na rajdzie bocianim (foto)

Od 14 lat Gminny Dom Kultury zaprasza na Rowerowy Rajd Rowerowy „Szlakiem Siedlisk Bocianich”, bowiem w lipcu można zaobserwować na gniazdach młode bocianki, które o tej porze jeszcze nie są zdecydowane na loty. Czekają na rodziców w siedliskach i próbują z wiatrem rozpościerać skrzydła. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Spotkanie z pisarką (foto)

DŁUGOSIODŁO: Spotkanie z pisarką (foto)

W Centrum Kultury 17 maja odbyło się spotkanie autorskie z Joanna Olech, pisarką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV szkół podstawowych naszej gminy.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom