ZABRODZIE: Noc Muzeów w młynie (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Noc Muzeów w młynie (foto)

18.05.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Po raz czwarty Bractwo Zabrodzkie zorganizowało w zabytkowym młynie w Niegowie Noc Muzeów. Tegoroczna połączona była z jubileuszem dziesięciolecia Bractwa. 
Stowarzyszenie na rzecz Gminy Zabrodzie „Bractwo Zabrodzkie” działa od 2007 r. Pierwszym prezesem Bractwa był Józef Kućmierowski, nauczyciel, etnograf z zamiłowania, badacz historii lokalnej. Po jego tragicznej śmierci w 2014 r. prezesem został Andrzej Krzeczkowski, od marca br. szefuje Arkadiusz Redlicki.
Wystawa główna na I piętrze młyna poświęcona była dziesięcioleciu Bractwa Zabrodzkiego. Znalazły się na niej m.in.: plansze przedstawiające historię i dokonania stowarzyszenia oraz wydawnictwa, m.in.: „Napoleon na zabrodzkiej ziemi”, „Zabrodzkie biegi norwidowskie”, „Niegowskie krzyże i kapliczki”, „Dębinki w Gminie Zabrodzie”, „Kościół pw. św. Trójcy w Niegowie”. Na II piętrze prezentowano kolekcje, m.in.: pocztówek, filiżanek, książek, żelazek. Oczywiście zwiedzać można było wyposażenie techniczne młyna.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i starszych. Gadżety poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym rozdawał Jan Ślendak. Przy ognisku, pieczono kiełbaski. Ton wspólnemu śpiewaniu nadawały panie z Koła Gospodyń Wiejskich, a akompaniował na akordeonie sam prezes Redlicki. 
W kinie plenerowym wyświetlano filmy: „Wesele kurpiowskie” i „Tętno pierwotnej puszczy”.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan