ZABRODZIE: Mokrego dyngusa, szczególnie paniom (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Mokrego dyngusa, szczególnie paniom (foto)

16.04.2017
autor: Elżbieta Szczuka
W czwartek 13 kwietnia w sali GOK w Zabrodziu na przedświątecznym spotkaniu zebrali się gminni samorządowcy: radni, sołtysi, szefowie gminnych jednostek. Życzenia świąteczne złożyli zebranym wójt Tadeusz Michalik i przewodniczący rady Janusz Marian Pakuła.
- Święta wielkanocne tuż, tuż. Chciałem złożyć państwu i państwa rodzinom najserdeczniejsze życzenia. Przede wszystkim spokojnych, pogodnych świąt. I odpoczynku, bo nam się wszystkim należy. Wszystkiego dobrego – zakończył wójt Tadeusz Michalik.
- Chcieliśmy się spotkać przed świętami w takim gronie – podkreślił przewodniczący Janusz Pakuła. – Życzę państwu zdrowych, pogodnych, błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy. I mokrego dyngusa, szczególnie paniom. .
Po życzeniach zebrani podzielili się jajkiem, gospodarze zaprosili na tradycyjny wielkanocny poczęstunek.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Rodzice nie zgadzają się nie tylko na łączenie klas

BRAŃSZCZYK: Rodzice nie zgadzają się nie tylko na łączenie klas

Na spotkanie, które odbyło się w szkole w Białymbłocie 3 czerwca, licznie przyszli rodzice. Obecni byli dyrekcja szkoły i nauczyciele oraz trzech radnych z tego terenu. Powodem były zalecenia wójta, które miałyby być uwzględnione w aneksie do arkusza organizacyjnego szkoły na rok szkolny 2020/2021. Ich celem są oszczędności, szacowane na rok na 60 tys. zł (budżet szkoły 1.980.000 zł). Szczególne zaskoczenie i sprzeciw wzbudził pomysł łączenia różnych rocznikowo klas, nawet na lekcjach języka polskiego i matematyki. Społeczność szkoły zdecydowała, że nie tylko nie zgadza się na te zalecenia, ale liczy, że wójt spełni zgłoszone przez rodziców oczekiwania. – Nic o nas bez nas – padło z sali. – Oszczędzajmy wszyscy, ale nie kosztem dzieci. Wójt nie mógł być na zebraniu ze względu na zwolnienie lekarskie, ale uznano, że mogła zastąpić go wicewójt. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dyrektor na trzy miesiące

BRAŃSZCZYK: Dyrektor na trzy miesiące

Wójt Wiesław Przybylski na sesji rady gminy 1 marca przedstawił Monikę Andrzejewską, której powierzył na czas określony, od 20 lutego do 19 maja 2019 r., obowiązki dyrektora Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku. – Ponieważ zwolnienie pani Puścian się bardzo przedłużało (dyrektor GDK od 2001 r.; na zwolnieniu lekarskim od 21 listopada 2018 r. – EB), została odwołana ze stanowiska dyrektora – wyjaśnił.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Trasa ciekawa, ale trudna (foto)

ZABRODZIE: Trasa ciekawa, ale trudna (foto)

W sobotę 20 maja w Mostówce odbył się I Festiwal Biegowy „Wzdłuż Mieniugi i Wrzosowisk Mostówki”, wzięło w nim udział ponad 100 osób. Organizatorami imprezy byli Urząd Gminy Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica.
zobacz więcej
SOMIANKA: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

SOMIANKA: Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Odbiór odpadów wielkogabarytowych. Odpady wielkogabarytowe, np. stoły szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów, będą odbierane w miejscowościach: 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom