ZABRODZIE: Laureat konkursu polonistycznego

Powiat

ZABRODZIE: Laureat konkursu polonistycznego

23.06.2017
autor: Adam Bogdanowicz, opr. ES
Michał Świętoń, uczeń klasy VI  Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Henryka Nowackiego w Adelinie, jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Do konkursu przygotowywała go nauczycielka Ewa Strzelczyk.
Zaczęło się od etapu szkolnego, który odbył się 3 listopada 2016 r. Uczestniczyło w nim 9 uczniów. Temat przewodni konkursu to „Podróż niejedno ma imię”. Wśród lektur obowiązujących znalazły się między innymi „Mitologia grecka” i „Przygody Odyseusza”. Warunkiem zakwalifikowania się do etapu rejonowego było uzyskanie ponad 80% punktów z testu. Udało się to jedynie Michałowi Świętoniowi. 
W etapie rejonowym, który odbył się w Ostrołęce  w styczniu, znalazło się 54 uczniów. Poza znajomością lektur uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością gramatyki, ortografii i różnych form wypowiedzi. Finał konkursu polonistycznego odbył się 28 lutego w  Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie – pisało go 147 uczniów klas IV-VI z całego województwa mazowieckiego. Wyłoniono 113 laureatów.
Uroczystość podsumowująca konkursy przedmiotowe (polonistyczny, matematyczny, miniLOGIA) dla uczniów szkół podstawowych odbyła się 23 maja również w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Laureaci otrzymali zaświadczenia, na podstawie których będą mogli wybrać sobie dowolną szkołę średnią bez zdawania egzaminu wstępnego.
 
 
Zaproszenie na mszę1
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Przedszkolne spotkanie wielkanocne (foto)

ZABRODZIE: Przedszkolne spotkanie wielkanocne (foto)

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych rodzinnych, polskich świąt. Czas, w którym utrwalamy znane i poznajemy te jeszcze przez nas nie odkryte zwyczaje wielkanocne. 9 kwietnia Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu zorganizowało Spotkanie Wielkanocne dla dzieci i rodziców, połączone z warsztatami robienia palmy wielkanocnej.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Ważny temat - drogi

ZABRODZIE: Ważny temat - drogi

Gmina Zabrodzie ogłosiła w I kwartale b.r., składający się z trzech części, przetarg nieograniczony na rozbudowę dróg gminnych: odcinka drogi gminnej w Gaju i Niegowie (ok. 300 m.b.), odcinka drogi gminnej w Głuchach, drogi gminnej w miejscowościach Płatków, Podgać, Anastazew (1200 m.b.). Po otwarciu ofert (dwie: Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka z Kacic k. Pułtuska i Infrastruktura Bud-59 z Warszawy) okazało się, że wszystkie przekraczały budżet przeznaczony przez zamawiającego na ten cel. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Gitarzyści w plenerze podsumowują rok nauki (foto)

BRAŃSZCZYK: Gitarzyści w plenerze podsumowują rok nauki (foto)

Dwie grupy gitarowe z Brańszczyka i Poręby 20 czerwca uczestniczyły w ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu, zorganizowanym przez Gminny Dom Kultury w plenerze – na przystani promowej w Nakle. Podsumowano szkolny rok nauki gry na gitarze oraz nagrodzono uczestników zajęć prowadzonych przez instruktora Marka Rozenka. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Droga w Słopsku jeszcze w tym roku

ZABRODZIE: Droga w Słopsku jeszcze w tym roku

Wójt Tadeusz Michalik zdecydował, że jeszcze w tym roku Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg w Ostrowi Maz. zbuduje 715-metrowy odcinek drogi transportu rolnego w Słopsku. Radni na sesji 14 września zwiększyli o 215 tys. zł wydatki na tę inwestycję. 
zobacz więcej
Zitcom