ZABRODZIE: Kocham moją babcię, kocham mego dziadka (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Kocham moją babcię, kocham mego dziadka (foto)

14.02.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Niezwykle sympatyczną uroczystość dla babć i dziadków przygotowały 8 lutego dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu. Było radośnie i wzruszająco.
Uroczystość odbyła się w Domu Biesiadnym w Niegowie. Przybyłych powitała dyrektor Mariola Bogdanowicz.
- Zebraliśmy się tutaj, aby uczcić państwa święto – zwróciła się do babć i dziadków swoich podopiecznych. – Bardzo ważne święto, bo jesteście dla wnucząt drugimi rodzicami. Jesteście dla dziecka niewyczerpanym źródłem i potężnym zasobem informacji o otaczającym dziecko świecie, naturalnym drogowskazem, który pokazuje im drogę życia.
- Bo dziadkowie żyją dla was – te słowa skierowała do dzieci – a wy jesteście dla nich tym, co mają najcenniejszego, takim skarbem, o którym słyszeliście w bajkach.
Pani dyrektor złożyła życzenia babciom i dziadkom z okazji ich święta i zaprosiła do obejrzenia występów. Odświętnie ubrane przedszkolaki (do przedszkola chodzi 58 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat) zaprezentowały dedykowany im program: 
Kocham moją babcię, kocham mego dziadka,
Ale jak im o tym powiedzieć?
Może im zaśpiewać, wtedy będą wiedzieć.
W programie słowno-muzycznym zaprezentowały żartobliwe wiersze i piosenki o babciach i dziadkach.
Czy to możliwe? Wierzyć się nie chce, 
Że dziadek kiedyś też był oseskiem.
Nosił pieluchy, zajadał kaszki,
Tak, jak to robią wszystkie bobaski.
Czy to możliwe? Rzecz to niesłychana,
Babcię też nosił kiedyś ktoś na barana,
A nasza babcia, zupełnie mała,
Czasem ze złości w kącie płakała. 
Ale to nie jedyna atrakcja przygotowana dla miłych gości. Przedszkolaki z „Zaczarowanego Ołówka” mają lekcje tańca – prowadzi je pan Artur z Centrum Tańca i Ruchu, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Warszawie. Dzieci nie tylko uczą się tańczyć, ale też form grzecznościowych, np. jak prosić partnerkę do tańca. Przed publicznością zatańczyły walca angielskiego i sambę.
Babcie i dziadkowie otrzymali od wnuków kolorowe tulipany oraz laurki z wierszykiem: Kochana Babciu, w dniu Twego święta, życzę byś była zawsze uśmiechnięta. I Ty, drogi Dziadku, miej uśmiech na twarzy, niech Ci się spełni wszystko, o czym marzysz.
Potem wszyscy zostali zaproszeni do stołów. Muzyką i śpiewem biesiadnych piosenek czas umilał duet Łukasz Dąbrowski i Tomasz Szcześniak (Łukasz Dąbrowski z zespołem „Pan Pianinko” przyjeżdża do przedszkola z koncertami muzycznymi). Tego dnia przypadał tłusty czwartek, więc na stołach królowały pączki i faworki. A na finał na salę wjechał ogromny tort.
W organizację tej pięknej uroczystości i przygotowanie dzieci bardzo zaangażowały się panie: Anna Wosek (nauka piosenek i akompaniament), Milena Dymek, Teresa Kalinowska, Marlena Augustyniak, Iwona Markuszewska, Sylwia Rukat, Natalia Dudek, Milena Skwara. 
Wybory 2024 - Janina Orzełowska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość