ZABRODZIE: Kocham moją babcię, kocham mego dziadka (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Kocham moją babcię, kocham mego dziadka (foto)

14.02.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Niezwykle sympatyczną uroczystość dla babć i dziadków przygotowały 8 lutego dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu. Było radośnie i wzruszająco.
Uroczystość odbyła się w Domu Biesiadnym w Niegowie. Przybyłych powitała dyrektor Mariola Bogdanowicz.
- Zebraliśmy się tutaj, aby uczcić państwa święto – zwróciła się do babć i dziadków swoich podopiecznych. – Bardzo ważne święto, bo jesteście dla wnucząt drugimi rodzicami. Jesteście dla dziecka niewyczerpanym źródłem i potężnym zasobem informacji o otaczającym dziecko świecie, naturalnym drogowskazem, który pokazuje im drogę życia.
- Bo dziadkowie żyją dla was – te słowa skierowała do dzieci – a wy jesteście dla nich tym, co mają najcenniejszego, takim skarbem, o którym słyszeliście w bajkach.
Pani dyrektor złożyła życzenia babciom i dziadkom z okazji ich święta i zaprosiła do obejrzenia występów. Odświętnie ubrane przedszkolaki (do przedszkola chodzi 58 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat) zaprezentowały dedykowany im program: 
Kocham moją babcię, kocham mego dziadka,
Ale jak im o tym powiedzieć?
Może im zaśpiewać, wtedy będą wiedzieć.
W programie słowno-muzycznym zaprezentowały żartobliwe wiersze i piosenki o babciach i dziadkach.
Czy to możliwe? Wierzyć się nie chce, 
Że dziadek kiedyś też był oseskiem.
Nosił pieluchy, zajadał kaszki,
Tak, jak to robią wszystkie bobaski.
Czy to możliwe? Rzecz to niesłychana,
Babcię też nosił kiedyś ktoś na barana,
A nasza babcia, zupełnie mała,
Czasem ze złości w kącie płakała. 
Ale to nie jedyna atrakcja przygotowana dla miłych gości. Przedszkolaki z „Zaczarowanego Ołówka” mają lekcje tańca – prowadzi je pan Artur z Centrum Tańca i Ruchu, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Warszawie. Dzieci nie tylko uczą się tańczyć, ale też form grzecznościowych, np. jak prosić partnerkę do tańca. Przed publicznością zatańczyły walca angielskiego i sambę.
Babcie i dziadkowie otrzymali od wnuków kolorowe tulipany oraz laurki z wierszykiem: Kochana Babciu, w dniu Twego święta, życzę byś była zawsze uśmiechnięta. I Ty, drogi Dziadku, miej uśmiech na twarzy, niech Ci się spełni wszystko, o czym marzysz.
Potem wszyscy zostali zaproszeni do stołów. Muzyką i śpiewem biesiadnych piosenek czas umilał duet Łukasz Dąbrowski i Tomasz Szcześniak (Łukasz Dąbrowski z zespołem „Pan Pianinko” przyjeżdża do przedszkola z koncertami muzycznymi). Tego dnia przypadał tłusty czwartek, więc na stołach królowały pączki i faworki. A na finał na salę wjechał ogromny tort.
W organizację tej pięknej uroczystości i przygotowanie dzieci bardzo zaangażowały się panie: Anna Wosek (nauka piosenek i akompaniament), Milena Dymek, Teresa Kalinowska, Marlena Augustyniak, Iwona Markuszewska, Sylwia Rukat, Natalia Dudek, Milena Skwara. 
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Czytają i znają ojczysty język (foto)

RZĄŚNIK: Czytają i znają ojczysty język (foto)

Uczennice klasy I Szkoły Podstawowej w Bielinie 21 lutego złożyły przyrzeczenie oraz zostały pasowane na czytelników szkolnej biblioteki. Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo - plastyczny „Książka na ferie zimowe” i świętowano Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
zobacz więcej
SOMIANKA: Jubileusze małżeńskie

SOMIANKA: Jubileusze małżeńskie

Uroczystości  z okazji 60-, 50- i 25-lecia zawarcia związku małżeńskiego odbyły się w niedzielę 17 września w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas im. bł. abp. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku. Podczas Mszy św. jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie, otrzymali pamiątkowe krzyże oraz błogosławieństwo abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

BRAŃSZCZYK: Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

W ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, prowadzonej przez Urząd Marszałkowski, ponad 200 uczniów Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Brańszczyku uczestniczyło w spotkaniu promującym noszenie elementów odblaskowych. Akcję wspierali wyszkowscy policjanci i strażacy.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

23 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Brańszczyku. Do zmagań przystąpiło 13 uczestników. Do składu komisji konkursowej zaproszono dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Marylę Puścian, dyrektor ZSS Elżbietę Piórkowską i nauczycielkę ZSS Ewelinę Ginko.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star