ZABRODZIE: Każdy swoim tempem, ale do końca (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Każdy swoim tempem, ale do końca (foto)

23.05.2018
autor: Elżbieta Szczuka
W II Festiwalu Biegowym „Wzdłuż Mieniugi i wrzosowisk Mostówki”, który odbył się w sobotę 19 maja, wzięło udział 114 osób, w tym 83 zawodnikó w biegu głównym, na 5 i 10 km. 
 
Start i meta były przy ul. Słonecznej w Mostówce. Stanowisko z materiałami promocyjnymi i edukacyjnymi  ustawiło Nadleśnictwo Drewnica. Obsługę sędziowską sprawował ULTIMASPORT. 
Rozpoczęto imprezami towarzyszącymi, czyli biegiem na 1,2 km w dwóch kategoriach wiekowych: 11-13 lat i 13-16 lat.  W kat. I – chłopcy (wystartowało 9) – najszybsi byli: Marcel Mroczek, Wysychy (3:41), Mateusz Pękala, Obrąb (3:42) i Jakub Wierzbicki, Wyszków (4:01). Trasę pokonało też 8 dziewcząt,   najszybciej: Beata Kazimierczak, Tłuszcz (3:48), Oliwia Strokosz, Warszawa (4:05) i Julia Baranowska (4:11). W starszej kategorii wiekowej wystartowało 6 osób: I miejsce – Aleksandra Kostrzewa, Mościska (3:52), II – Wiktoria Wróblewska, Mostówka (4:31), III – Patrycja Żołędowska, Mostówka (4:36). Wśród chłopców najszybszy był Bartłomiej Gardasiewicz, Zabrodzie (3:24), drugi – Bartłomiej Kolc, Zawiercie (3:41), trzeci – Piotr Kostrzewa, Mościska (4:23).
 
W biegu głównym, na 5 km i 10 km 
(2 pętle), wzięły udział 83 osoby, w tym 27 kobiet.
- To jest bieg rzeźnika – skomentował jeden z uczestników, pokonując piaszczyste pagórki.
 
Zwycięzcami II Festiwalu Biegowego zostali:
10 km kobiety (startowało 6): Magdalena Nizińska (49:33), Magdalena Deluga (52:44) i Małgorzata Wyszyńska (53:04) – wszystkie z Klubu Biegacza Wyszków
10 km mężczyźni (25): Adrian Szewczyk, Duczki (41:49), Marek Oleksiak, Chrzęsne (42:18), Dariusz Król, Wołomin (42:30), tuż za nimi uplasowali się Adam Szymański i Bogumił Wrzosek, Wyszków
5 km kobiety (21): Katarzyna Kot, Warszawa (24:46), Monika Gawryś, Wołomin (28:36), Renata Koll, Zazdrość (29:00)
5 km mężczyźni (31): I – Łukasz Domalewski, Wyszków (20:40), II – Kamil Onisk, Mińsk Maz. (20:58), III – Bartosz Baliński, Nowiny (20:58), a za nimi Mateusz Bala,  Zazdrość i Mateusz Augustyniak, Mostówka.
 
Imprezie towarzyszył 5-kilometrowy marsz nordic walking, w którym uczestniczyło 6 pań i 2 panów. Najszybciej trasę przeszły: Ewa Michalik z Choszczowego, Michał Bugrzejewski z Wyszkowa oraz Małgorzata Winciorek i Agnieszka Zawadzka z Warszawy.
- Każdy swoim tempem, ale do końca – podsumował prowadzący imprezę Marcin Kukulak vel Okulak.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, wodę, energetyczny batonik. Tym, którzy dobiegli do mety, pamiątkowe medale wręczyli wójt Tadeusz Michalik i nadleśniczy Artur Delegacz. Najszybsi w każdej kategorii otrzymali puchary oraz upominki.
Strudzeni biegacze, obsługa biegu i widzowie ze smakiem zjedli, przygotowaną przez strażaków z Białegobłota, grochówkę.
Organizatorami imprezy byli Gmina Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (foto)

13.006,85 zł (około tysiąc złotych więcej niż rok temu) zebrał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Długosiodle. W niedzielę 14 stycznia orkiestra grała w plenerze; impreza odbyła się w parku.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Ruszają zajęcia zumby

ZABRODZIE: Ruszają zajęcia zumby

W wrześniu Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na pierwsze po wakacjach zajęcia zumby:
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Korespondują po kontroli

RZĄŚNIK: Korespondują po kontroli

Podczas sesji 14 lutego wójt Paweł Kołodziejski (na fot.) poinformował, że gmina prowadzi korespondencję z władzą wdrażającą i firmą wykonawczą, ponieważ rutynowa kontrola projektu, polegającego na dostarczeniu 700 beneficjentom bezpłatnie szerokopasmowego  Internetu, wykazała pewne nieprawidłowości. Gmina jest zdecydowana podjąć działania zmuszające firmę Viatelecome do przywrócenia na swój koszt stanu zgodnego z projektem. Jak powiedział wójt, została zmieniona technologia odbioru Internetu bez zgody inwestora i najprawdopodobniej bez wiedzy jednostki wdrażającej, a tym zasłaniał się wykonawca. Zamontowano 150 anten innych niż w projekcie. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Strażacy szkolili z pierwszej pomocy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Strażacy szkolili z pierwszej pomocy (foto)

Ochotnicza Straż Pożarna w Długosiodle w ramach projektu „RKO – to jest TO!”, w listopadzie i grudniu przeprowadziła cykl szkoleń z pierwszej pomocy. Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu z konkursu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”, zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. 
zobacz więcej
Zitcom