ZABRODZIE: Jubileuszowy Bieg Norwidowski (fot)

Powiat

ZABRODZIE: Jubileuszowy Bieg Norwidowski (fot)

28.09.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Po raz dziesiąty Bractwo Zabrodzkie zorganizowało na trasie Głuchy – Dębinki Mazowiecki Bieg Norwidowski.  Bieg, w którym wystartowało ok. 170 zawodników, odbył się 24 września, dokładnie w 196. rocznicę urodzin Cypriana Norwida.
Cyprian Norwid (1821- 1883), poeta, dramatopisarz, grafik, malarz, filozof, urodził się w Głuchach, a dzieciństwo, po śmierci matki, spędził w pałacu w Dębinkach.
Około 170 uczestników Biegu Norwidowskiego rywalizowało w pięciu grupach wiekowych i na pięciu dystansach. Meta była na boisku szkoły w Dębinkach. 
Na najkrótszym dystansie 200 m biegły dzieci w wieku 3-6 lat. W kategorii dziewczęta I miejsce zdobyła Julia Bala, II – Karolina Chmielewska, III – Iga Karmiłowicz, Wśród chłopców najszybszy był Karol Kosicki, drugi – Bartosz Jusiński, trzeci – Filip Pisarczyk. 
Najliczniejsza była grupa 7-9 lat. 500 m najszybciej pokonała Maria Ruszczak ze Słopska, następne były Marta Koźlik i Zosia Więch. Spośród chłopców  najszybsi byli: Maciej Warowny z Zabrodzia, Franciszek Rybak i Julian Kornacki.
Zawodnicy w wieku 10-12 lat do pokonania mieli 1000 m. Zwyciężyli: I – Ewa Koźlik z Dębinek, II – Dominika Boguszewska, III – Lena Jaworska oraz I – Bartłomiej Koll z Zazdrości, II – Wiktor Kochański, III – Marcel Mroczek.
Tylko dwie osoby zgłosiły się na trasę 2000 m (gimnazjaliści, 13- 16 lat) i to one zdobyły medale i nagrody: Wiktoria Bulik i Daniel Banasiak.
Najdłuższa, 5-kilometrowa trasa, 5 km (zawodnicy 17 lat i więcej) zaczynała się w Głuchach. Najlepszy czas (17:52:39) uzyska Dariusz Król z Wołomina (w Biegu Norwidowskim uczestniczy 5. raz, 4-krotnie na I miejscu), drugi – Łukasz Domalewski z Wyszkowa (18:16:43), trzeci – Mateusz Bala z Zazdrości (20:0484). Spośród  kobiet najszybciej pobiegła Elżbieta Rosa (23:45:20) z Tłuszcza, druga była Renata Koll (25:06:06) z Zazdrości, trzecia – Aneta Kruszewska (28:42:20) z Wyszkowa.
Nagrody i poczęstunek dla uczestników X Biegu Norwidowskiego dofinansowali: LGD „Równina Wołomińska”, Wójt Gminy Zabrodzie, Fundacja Museion Norwid, Jan Ślendak, Hurtownia Napojów Krusze.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan