ZABRODZIE: Jaka reforma w oświacie?

Powiat

ZABRODZIE: Jaka reforma w oświacie?

14.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wszystkie wskazuje na to, że w wyniku reformy oświatowej w gminie powstaną trzy 8-klasowe szkoły podstawowe: w Zabrodziu, Dębinkach i Adelinie. Dostosowanie sieci gminnych szkół do reformy likwidującej gimnazja będzie jednym z głównych tematów najbliższej sesji rady gminy – 16 lutego o godz. 13.
Radni mają przyjąć projekt sieci szkół, który zostanie przedstawiony w kuratorium do zaopiniowania. Koncepcja jest taka, że w Dębinkach powstanie 8-klasowa szkoła podstawowa, w Adelinie i Zabrodziu – zespoły szkolno (również 8 klas) – przedszkolne. Podstawówka w Zabrodziu będzie funkcjonowała w dwóch budynkach. Starsze klasy będą uczyły się w budynku obecnego gimnazjum. Obwody szkolne nie będą zmieniane.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Mieszkańcy o gminie

DŁUGOSIODŁO: Mieszkańcy o gminie

Gmina zamierza opracować program rewitalizacji. Mieszkańcy otrzymali możliwość jego współtworzenia. Wypełnili prawie 500 ankiet, w których wskazali najważniejsze potrzeby i problemy gminy. Dokument może być gotowy jeszcze w tym roku. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Piękne melodie w znakomitym wykonaniu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Piękne melodie w znakomitym wykonaniu (foto)

Popołudniowym koncertem „Bal w operze. Opera czy operetka, która większa kokietka?” w sobotę 20 sierpnia rozpoczęły się Dni Długosiodła. Za sprawą artystów muzyków z Poznania uśmiech bardzo często gościł na twarzach przybyłych.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Walentynki na lodowisku (foto)

DŁUGOSIODŁO: Walentynki na lodowisku (foto)

W walentynkowe popołudnie na lodowisku w Długosiodle dzieci i młodzież, wraz z rodzicami, uczestniczyli we wspólnych zabawach na świeżym powietrzu. Na lodowej tafli spotkało się blisko 30 uczestników w wieku od 5 do 16 lat.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Zarzuty będą sprawdzone

BRAŃSZCZYK: Zarzuty będą sprawdzone

Mieszkanki Trzcianki, w mejlu do redakcji podpisanym „żony i matki”, apelują o pomoc i interwencję w sprawie, wobec której czują się bezsilne. Zarzucają sołtys, że nielegalnie i o każdej porze dnia i nocy sprzedaje alkohol w swoim sklepie. Pani sołtys stanowczo zaprzecza oskarżeniom. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapowiada kontrolę w sklepie, chociaż do tej pory nie zgłaszano żadnych nieprawidłowości. – Trzeba mieć dowody, pomówić jest łatwo – podkreśla członek komisji.
zobacz więcej

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
58.72% (128 głosów)
41.28% (90 głosów)