ZABRODZIE: Jagodowe żniwa w Kicinach (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Jagodowe żniwa w Kicinach (foto)

11.07.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Nowa, ciekawa, impreza „Jagodowe żniwa za brodem”, promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, odbyła się 10 lipca w Kicinach. Jagody obrodziły, najwięcej, ponad 6 kg, zebrała Katarzyna Tryc. Gośćmi specjalnymi imprezy byli aktorzy Beata Tyszkiewicz i Daniel Olbrychski. 
Przybyłych powitali wójt Tadeusz Michalik i nadleśniczy Nadleśnictwa Drewnica Artur Delegacz. Około godziny 9. drużyny wyruszyły do lasu na jagody. W tym czasie na scenie prezentowały swoje artystyczne talenty dzieci, młodzież i dorośli z gm. Zabrodzie. Były piosenki o jagodach, także ta chyba najpopularniejsza, z refrenem „A kiedy dzień nadchodzi, idziemy na jagody”. Jednocześnie od godz. 10 do 12 na antenie radia RDC, w ramach cyklu „Odkrywamy Mazowsze”, odbywały rozmowy z organizatorami i gośćmi imprezy. Wójt podkreślił, że celem festynu jest promocja gminy i lasów państwowych, integracja stałych mieszkańców gminy i letników. 
Wokół placu stały stoiska m.in. Nadleśnictwa Drewnica (popularnością cieszył się horoskop celtycki), LGD Równiny Wołomińskiej, wystawy malarskie i fotograficzne. Odbywały się konkursy plastyczne, atrakcyjne przejażdżki wozem czy bryczką. 
Zaczynający się swojsko Tuż nad Bugiem, z lewej strony / Stoi wielki bór zielony utwór Marii Konopnickiej „Na jagody” czytali: Beata Tyszkiewicz, Rafał Rozpara (prezes LGD Równiny Wołomińskiej), wójt Tadeusz Michalik, nadleśniczy Artur Delegacz oraz Daniel Olbrychski.    
Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski i Karolina Wajda są związani z gm. Zabrodzie. Ponad 40 lat temu Beata  Tyszkiewicz wraz z ówczesnym mężem, reżyserem Andrzejem Wajdą, kupiła 5 ha parku i dwór w Głuchach, gdzie urodził się poeta Cyprian Norwid. Obecnie właścicielką majątku jest Karolina Wajda (przez jedną kadencję radna gminy Zabrodzie), chrześnica Daniela Olbrychskiego.
Bardzo podobały się publiczności pokazy taneczne, tango milonga zatańczyli Katarzyna Kubalska i Michał Paczuski, zumbę wszyscy chętni. Kadryla (układ choreograficzny, w którym bierze udział więcej niż trzy konie) zaprezentowały piękne dziewczyny na koniach ze stajni Taxus z Niegowa.
Rozstrzygnięto liczne konkursy. W konkursie na rozpoznanie symboliki logotypu imprezy (logo, na którym jest m.in. 10 jagódek i 7 listków, bo impreza odbyła się 10 lipca, zaprojektował Adam Karpiński) wygrała Iwona Banasiak, II miejsce – Adriana Redlicka, III – Joanna Krueger. W konkursie zbierania jagód zwyciężyli: indywidualnie – Katarzyna Tryc (6,1 kg),  Kazimierz Izdebski (5,1 kg), Mariusz Szewczyk (2,1kg), drużynowo – drużyna Danuty Rogalskiej (8,1 kg), Sylwestra Sternika (6,4 kg),Krystyny Miterki (3,7 kg). W konkursach wygrali: kulinarnym Jagoda 2016 – Jolanta Galicka, Marta Małachowska, Adriana Redlicka, na makijaż jagódkowo-leśny: I miejsce – Justyna Topolewska, Zuzanna Skwara, II – Oliwia Królik, Karolina Wójcik, III – Adriana Redlicka, Martyna Redlicka, na jagódkowe przebranie: Franio Szewczyk, Oliwka Bereda, Weronika Pakuła.
Gorąco przyjęto występy zespołów: „Sława”, działającego przy Kole Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu, orkiestry leśników „Pasja”, Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Wyszków, Ekokabaretu z Łochowa. 
Gwiazdą wieczoru był zespół „Trubadurzy” (występ opóźnił się z powodu problemów technicznych), publiczność śpiewała wraz z nimi niezapomniane przeboje.
Dyskotekę p[oprowadził DJ Marcel. Następna taka impreza już za rok. 
Tegoroczną współorganizowali Gmina Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Dębinki z pucharem

ZABRODZIE: Dębinki z pucharem

XIV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Zabrodzie odbył się w niedzielę 24 lipca w Kicinach. Triumfowała drużyna z Dębinek. Poza emocjami sportowymi można było liczyć na rodzinnie spędzoną niedzielę.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Uczestniczyli w Paradzie Moli Książkowych

RZĄŚNIK: Uczestniczyli w Paradzie Moli Książkowych

W VII Paradzie Moli Książkowych, zorganizowanej 11 maja przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie, brali udział również uczniowie z gminy Rząśnik. Uczestnicy parady, przebrani za bohaterów książek i bajek, nieśli transparenty z hasłami i dumnie świętowali Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Dzień Bibliotekarza. Uczestnicy przeszli ulicami Wyszkowa, promując książkę, bibliotekę i czytelnictwo.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wójt zwolnił zastępcę

BRAŃSZCZYK: Wójt zwolnił zastępcę

Z dniem 21 marca wójt Wiesław Przybylski zwolnił ze stanowiska zastępcy wójta Marka Zdziarstka. „Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem stosunku pracy. Okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie” – napisał wójt w zarządzeniu, które ukazało się w Biuletynie Informacji Publicznej 26 marca. Podano w nim dwie przyczyny zwolnienia. Pierwszą jest fakt, że Marek Zdziarstek nie zaprzestał działalności gospodarczej, a jedynie ją zawiesił. Drugą – „podanie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym”. Jak dowiedzieliśmy się od wójta, nie zamierza na razie powoływać nowego zastępcy.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Mikołajki z Mikołajem

DŁUGOSIODŁO: Mikołajki z Mikołajem

Przedszkole Samorządowe w Długosiodle 6 grudnia odwiedził św. Mikołaj.  Przedszkolaki serdecznie, z uśmiechem i wierszykiem, powitały gościa, który przyniósł ze sobą tajemniczy worek i książkę. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom