ZABRODZIE: Jagodowe żniwa w Kicinach (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Jagodowe żniwa w Kicinach (foto)

11.07.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Nowa, ciekawa, impreza „Jagodowe żniwa za brodem”, promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, odbyła się 10 lipca w Kicinach. Jagody obrodziły, najwięcej, ponad 6 kg, zebrała Katarzyna Tryc. Gośćmi specjalnymi imprezy byli aktorzy Beata Tyszkiewicz i Daniel Olbrychski. 
Przybyłych powitali wójt Tadeusz Michalik i nadleśniczy Nadleśnictwa Drewnica Artur Delegacz. Około godziny 9. drużyny wyruszyły do lasu na jagody. W tym czasie na scenie prezentowały swoje artystyczne talenty dzieci, młodzież i dorośli z gm. Zabrodzie. Były piosenki o jagodach, także ta chyba najpopularniejsza, z refrenem „A kiedy dzień nadchodzi, idziemy na jagody”. Jednocześnie od godz. 10 do 12 na antenie radia RDC, w ramach cyklu „Odkrywamy Mazowsze”, odbywały rozmowy z organizatorami i gośćmi imprezy. Wójt podkreślił, że celem festynu jest promocja gminy i lasów państwowych, integracja stałych mieszkańców gminy i letników. 
Wokół placu stały stoiska m.in. Nadleśnictwa Drewnica (popularnością cieszył się horoskop celtycki), LGD Równiny Wołomińskiej, wystawy malarskie i fotograficzne. Odbywały się konkursy plastyczne, atrakcyjne przejażdżki wozem czy bryczką. 
Zaczynający się swojsko Tuż nad Bugiem, z lewej strony / Stoi wielki bór zielony utwór Marii Konopnickiej „Na jagody” czytali: Beata Tyszkiewicz, Rafał Rozpara (prezes LGD Równiny Wołomińskiej), wójt Tadeusz Michalik, nadleśniczy Artur Delegacz oraz Daniel Olbrychski.    
Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski i Karolina Wajda są związani z gm. Zabrodzie. Ponad 40 lat temu Beata  Tyszkiewicz wraz z ówczesnym mężem, reżyserem Andrzejem Wajdą, kupiła 5 ha parku i dwór w Głuchach, gdzie urodził się poeta Cyprian Norwid. Obecnie właścicielką majątku jest Karolina Wajda (przez jedną kadencję radna gminy Zabrodzie), chrześnica Daniela Olbrychskiego.
Bardzo podobały się publiczności pokazy taneczne, tango milonga zatańczyli Katarzyna Kubalska i Michał Paczuski, zumbę wszyscy chętni. Kadryla (układ choreograficzny, w którym bierze udział więcej niż trzy konie) zaprezentowały piękne dziewczyny na koniach ze stajni Taxus z Niegowa.
Rozstrzygnięto liczne konkursy. W konkursie na rozpoznanie symboliki logotypu imprezy (logo, na którym jest m.in. 10 jagódek i 7 listków, bo impreza odbyła się 10 lipca, zaprojektował Adam Karpiński) wygrała Iwona Banasiak, II miejsce – Adriana Redlicka, III – Joanna Krueger. W konkursie zbierania jagód zwyciężyli: indywidualnie – Katarzyna Tryc (6,1 kg),  Kazimierz Izdebski (5,1 kg), Mariusz Szewczyk (2,1kg), drużynowo – drużyna Danuty Rogalskiej (8,1 kg), Sylwestra Sternika (6,4 kg),Krystyny Miterki (3,7 kg). W konkursach wygrali: kulinarnym Jagoda 2016 – Jolanta Galicka, Marta Małachowska, Adriana Redlicka, na makijaż jagódkowo-leśny: I miejsce – Justyna Topolewska, Zuzanna Skwara, II – Oliwia Królik, Karolina Wójcik, III – Adriana Redlicka, Martyna Redlicka, na jagódkowe przebranie: Franio Szewczyk, Oliwka Bereda, Weronika Pakuła.
Gorąco przyjęto występy zespołów: „Sława”, działającego przy Kole Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu, orkiestry leśników „Pasja”, Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Wyszków, Ekokabaretu z Łochowa. 
Gwiazdą wieczoru był zespół „Trubadurzy” (występ opóźnił się z powodu problemów technicznych), publiczność śpiewała wraz z nimi niezapomniane przeboje.
Dyskotekę p[oprowadził DJ Marcel. Następna taka impreza już za rok. 
Tegoroczną współorganizowali Gmina Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszego powiatu gminy i całej parafii – zwrócił się do obecnych 6 lutego na Mszy św. w kościele w Białymbłocie ks. proboszcz Tomasz Tymiński. – Przeżywamy 100-lecie urodzin Józefy Jechny. Dziękujemy Bogu za te piękne 100 lat życia i prosimy o następne lata w zdrowiu i szczęściu. Z tej okazji Pani Józefa zaprosiła nas wszystkich, abyśmy mogli się cieszyć jej szczęściem. „Ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrości, rad osób takich jak Pani” – napisała w liście gratulacyjnym do Dostojnej Jubilatki premier Beata Szydło. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Hej kolęda, kolęda (foto)

ZABRODZIE: Hej kolęda, kolęda (foto)

Trzecie już rodzinne kolędowanie odbyło się w kościele Świętej Trójcy w Niegowie.  W niedzielę 7 stycznia wystąpiło 19 zespołów i jedna solistka. Liczba występujących z roku na rok wzrasta.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nowi przewodniczący rady gminy (foto)

BRAŃSZCZYK: Nowi przewodniczący rady gminy (foto)

Przewodnicząca rady Gminy Brańszczyk w kadencji 2018-2023 będzie Anna Wielgolaska (na fot.), była jedyna kandydatką. Na sesji 21 listopada wybrano też dwóch wiceprzewodniczących rady. Zostali nimi Paweł Szydlik i Jan Domalewski, tylko ich kandydatury zostały zgłoszone.  
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Szkody spowodowane suszą

RZĄŚNIK: Szkody spowodowane suszą

W związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – suszy na terenie całego województwa mazowieckiego, istnieje możliwość składania wniosków przez rolników o oszacowanie szkód spowodowanych suszą. Zainteresowani rolnicy proszeni są o składanie wniosków do Urzędu Gminy Rząśnik do 10 lipca (wtorek). 
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom