ZABRODZIE: Hej kolęda, kolęda (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Hej kolęda, kolęda (foto)

10.01.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Trzecie już rodzinne kolędowanie odbyło się w kościele Świętej Trójcy w Niegowie.  W niedzielę 7 stycznia wystąpiło 19 zespołów i jedna solistka. Liczba występujących z roku na rok wzrasta.
Koncert, który rozpoczął się po sumie, poprowadził prezes Bractwa Zabrodzkiego Arkadiusz Redlicki. W repertuarze dominowały popularne kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „W żłobie leży”, „Dzisiaj w Betlejem”.
Na początku wystąpili najmłodsi – przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu i z niepublicznego przedszkola „Zaczarowany Ołówek”. Jak można się było spodziewać, to oni mieli największą publiczność. Ponadto zaśpiewali: podopieczni DPS „Fiszor” w Gaju, podopieczni DPS w Niegowie, Barbara Chmiel, Magdalena i Wiktoria Chudy, Maria, Izabela i Wiktoria Rachubka; Terasa Oleksiak, Marta i Oliwia Bajorek; Julia Banasiak i Alicja Lewandowska; Grażyna, Marysia i Szymon Połodziukowie; Sofija, Marika, Zariana i Andrzej Olszewscy; Helena Michalik, Maria i Julia Perlan; Justyna i Magdalena Chmiel; Anna, Ewa, Małgorzata i Agnieszka Świerzak; Zofia Więch i Agnieszka Świerzak; Martyna i Natalia Dana; Natalia i Jarosław Wielgolascy; Martyna i Dominika Chmiel; Martyna, Adriana i Barbara Redlickie; Ewelina Kryszkiewicz; Weronika i Tadeusz Chmiel. W finale kolędy i pastorałki zaśpiewały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu.
Uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki. Prezes Redlicki serdecznie podziękował wykonawcom, słuchaczom i sponsorom.
Organizatorami rodzinnego kolędowania byli: Stowarzyszenie na rzecz Gminy Zabrodzie „Bractwo Zabrodzkie” oraz ks. Andrzej Rybicki, proboszcz niegowskiej parafii.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Grzybowy rekord (foto)

DŁUGOSIODŁO: Grzybowy rekord (foto)

Rekordową ilość – prawie 1,5 tony – grzybów zebrali uczestnicy XV Wielkiego Grzybobrania w Długosiodle! Rekordowa była też liczba drużyn zbierających grzyby, bo aż 29. Dopisała również pogoda i publiczność. Tłumy pojawiły się na występie gwiazdy wieczoru – zespołu Sławomir.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Czytanie na świętowanie (foto)

ZABRODZIE: Czytanie na świętowanie (foto)

Publiczna Szkoła Podstawowa w Zabrodziu od 13 lat nosi imię Marii Konopnickiej. Z tej okazji 18 maja odbyła się uroczystość, której głównym punktem był konkurs pięknego czytania, oczywiście tekstów patronki.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Z policjantką o bezpieczeństwie

RZĄŚNIK: Z policjantką o bezpieczeństwie

W pierwszych tygodniach po rozpoczęciu roku szkolnego policja prowadzi wzmożone działania, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom.  Temu samemu służą spotkania w szkołach, podczas których policjanci rozmawiają z uczniami głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Jedno z takich spotkań w ramach  akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się 9 września w szkole w Porządziu.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Skąd się wywodzimy? (foto)

BRAŃSZCZYK: Skąd się wywodzimy? (foto)

O tym, jak ważna jest pamięć historyczna, ta szersza i dotycząca najbliższej okolicy, przekonywano na spotkaniu w Turzynie. Mieszkańcy zgromadzili się w remizie, by spędzić to popołudnie na wspominaniu przeszłości. Panie z klubu seniora wystąpiły w programie patriotycznym, regionalista Mirosław Powierza opowiedział o dawnym Turzynie. Spotkanie zakończył poczęstunek. 
zobacz więcej
censor jpk
mrówka inwentaryzacja 2018
censor jpk

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
20.09% (595 głosów)
3.81% (113 głosów)
9.89% (293 głosów)
9.86% (292 głosów)
1.76% (52 głosów)
1.92% (57 głosów)
17.52% (519 głosów)
25.39% (752 głosów)
5.03% (149 głosów)
1.38% (41 głosów)
1.65% (49 głosów)
1.69% (50 głosów)