ZABRODZIE: Hej kolęda, kolęda (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Hej kolęda, kolęda (foto)

10.01.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Trzecie już rodzinne kolędowanie odbyło się w kościele Świętej Trójcy w Niegowie.  W niedzielę 7 stycznia wystąpiło 19 zespołów i jedna solistka. Liczba występujących z roku na rok wzrasta.
Koncert, który rozpoczął się po sumie, poprowadził prezes Bractwa Zabrodzkiego Arkadiusz Redlicki. W repertuarze dominowały popularne kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „W żłobie leży”, „Dzisiaj w Betlejem”.
Na początku wystąpili najmłodsi – przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu i z niepublicznego przedszkola „Zaczarowany Ołówek”. Jak można się było spodziewać, to oni mieli największą publiczność. Ponadto zaśpiewali: podopieczni DPS „Fiszor” w Gaju, podopieczni DPS w Niegowie, Barbara Chmiel, Magdalena i Wiktoria Chudy, Maria, Izabela i Wiktoria Rachubka; Terasa Oleksiak, Marta i Oliwia Bajorek; Julia Banasiak i Alicja Lewandowska; Grażyna, Marysia i Szymon Połodziukowie; Sofija, Marika, Zariana i Andrzej Olszewscy; Helena Michalik, Maria i Julia Perlan; Justyna i Magdalena Chmiel; Anna, Ewa, Małgorzata i Agnieszka Świerzak; Zofia Więch i Agnieszka Świerzak; Martyna i Natalia Dana; Natalia i Jarosław Wielgolascy; Martyna i Dominika Chmiel; Martyna, Adriana i Barbara Redlickie; Ewelina Kryszkiewicz; Weronika i Tadeusz Chmiel. W finale kolędy i pastorałki zaśpiewały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu.
Uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki. Prezes Redlicki serdecznie podziękował wykonawcom, słuchaczom i sponsorom.
Organizatorami rodzinnego kolędowania byli: Stowarzyszenie na rzecz Gminy Zabrodzie „Bractwo Zabrodzkie” oraz ks. Andrzej Rybicki, proboszcz niegowskiej parafii.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Korespondują po kontroli

RZĄŚNIK: Korespondują po kontroli

Podczas sesji 14 lutego wójt Paweł Kołodziejski (na fot.) poinformował, że gmina prowadzi korespondencję z władzą wdrażającą i firmą wykonawczą, ponieważ rutynowa kontrola projektu, polegającego na dostarczeniu 700 beneficjentom bezpłatnie szerokopasmowego  Internetu, wykazała pewne nieprawidłowości. Gmina jest zdecydowana podjąć działania zmuszające firmę Viatelecome do przywrócenia na swój koszt stanu zgodnego z projektem. Jak powiedział wójt, została zmieniona technologia odbioru Internetu bez zgody inwestora i najprawdopodobniej bez wiedzy jednostki wdrażającej, a tym zasłaniał się wykonawca. Zamontowano 150 anten innych niż w projekcie. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Kopciuszek dla przedszkolaków

SOMIANKA: Kopciuszek dla przedszkolaków

Uczniowie klasy VI, członkowie koła polonistycznego, we współpracy z biblioteką szkolną, zaprosili przedszkolaków na baśń „Kopciuszek”. Zaprezentowały się dwie grupy teatralne – „Czerwone Pantofelki” oraz „Zielone Koniczynki”. Występy bardzo spodobały się przedszkolakom, którzy nie tylko poznali losy Kopciuszka, ale mogli również zatańczyć z parą książęcą na balu walca Johanna Straussa.  
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Recytatorski mityng w przedszkolu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Recytatorski mityng w przedszkolu (foto)

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając, nasze przedszkole uczestniczy w ogólnopolskim programie „Czytające przedszkola” i realizuje przedszkolny projekt edukacyjny „Mały czytelnik”, którego koordynatorami są panie Elżbieta Wrzesińska i Grażyna Gałązka.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Budżet 2018 - wodociągi, kanalizacja, drogi

ZABRODZIE: Budżet 2018 - wodociągi, kanalizacja, drogi

Radni bez głosów sprzeciwu przyjęli budżet Gminy Zabrodzie na 2018 rok. Na inwestycje przeznaczyli 1,92 mln zł (7,47% wszystkich wydatków) – najwięcej na tematy związane z wodociągami, kanalizacją, uzdatnianiem wody i oczyszczaniem ścieków. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku