ZABRODZIE: Do tej pory pracowali za słowo „dziękuję”

Powiat

ZABRODZIE: Do tej pory pracowali za słowo „dziękuję”

27.04.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Od 27 kwietnia nauczyciele z gminy Zabrodzie, którzy wyjeżdżają z uczniami do innej miejscowości na zawody sportowe, konkursy przedmiotowe lub w dni wolne od zajęć organizują konkursy na terenie szkoły, otrzymają wynagrodzenie  jak za  godziny ponadwymiarowe wg osobistej stawki zaszeregowania. Wynagrodzenie to nie może być wyższe niż równowartość 4 godzin ponadwymiarowych.
Uchwałę w tej sprawie radni jednogłośnie podjęli 27 kwietnia na XXXIII sesji rady gminy. Jeśli nauczyciel pracuje dłużej, niż wspomniane 4 godziny to i tak nie dostanie wyższego wynagrodzenia.  
- Na dzień dzisiejszy opiekunowie naszych dzieci nie mieli płacone za udział w zawodach sportowych – przyznał wójt Tadeusz Michalik. - Każdy opiekun grupy, która jedzie na zawody, a tych wyjazdów nasi nauczyciele wuefu mają bardzo dużo (chcę im serdecznie podziękować, że do tej pory pracowali za słowo „dziękuję”), będzie otrzymywać wynagrodzenie tylko za 4 godziny ponadwymiarowe, a nie za 8 czy 10, ile będą. To jakieś zadośćuczynienie czasu, który mogliby poświęcić dla siebie czy swoich rodzin. Uważam, ze takie wynagrodzenie się naszym opiekunom należy.
Przeprosił nauczycieli, że tak długo czekali na należne im dodatki.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche