ZABRODZIE: Co będzie w Kicinach?

Powiat

ZABRODZIE: Co będzie w Kicinach?

22.05.2020
autor: Elżbieta Szczuka
Weszła w życie uchwała o likwidacji Punktu Przedszkolnego w Kicinach. Gmina ogłosi przetarg na długoterminową dzierżawę budynku.
 
Na ostatniej sesji rady gminy zdecydowano o likwidacji Punktu Przedszkolnego w Kicinach. Dokumentacje i majątek zlikwidowanej jednostki przejmie Zespół Szkolno–Przedszkolny w Adelinie.
13 marca br. Mazowiecki Kurator Oświaty pozytywnie zaopiniował uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Punktu Przedszkolnego w Kicinach, uchwała została też skonsultowana z nauczycielskim związkami zawodowymi.
Radni jednomyślnie przyjęli tę uchwałę.  
W najbliższym czasie gmina zamierza ogłosić przetarg na długoletnią dzierżawę tej nieruchomości. Preferowana działalność to usłu-gi medyczne, oświatowe czy kulturalne.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Działają na rzecz swoich sołectw i gminy

RZĄŚNIK: Działają na rzecz swoich sołectw i gminy

Na sesji 26 kwietnia nowo wybrani sołtysi otrzymali zaświadczenia o wyborze. Podziękowania i pamiątkowe statuetki otrzymali sołtysi, którzy już nie będą pełnić tej trudnej służby. Najdłużej, bo przez 31 lat, sołtysem był Stanisław Gołębiewski w Porządziu.   
zobacz więcej
SOMIANKA – Wrocław - Praga

SOMIANKA – Wrocław - Praga

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza miłośników turystyki na wycieczkę Wrocław - Praga, która odbędzie się w dniach 6 - 9 października (czwartek - niedziela). Zapisy trwają, liczba miejsc ograniczona (40 osób). Koszt wyjazdu – 750 zł/osobę.
zobacz więcej
SOMIANKA: Konkursy na tradycyjny wieniec...

SOMIANKA: Konkursy na tradycyjny wieniec...

Gmina zaprasza na Dożynki Gminne, by wspólnie dziękować za zebrane plony podczas sierpniowego biesiadowania 27 sierpnia na placu przy szkole w Kręgach. W ramach dożynek ogłasza konkursy „Wieniec dożynkowy” oraz „Nalewka tradycyjna” i „Ciasta z przepisów babuni”. Do uczestnictwa zaprasza sołectwa i mieszkańców gminy Somianka.
zobacz więcej
SOMIANKA: Tak radosny bal (foto)

SOMIANKA: Tak radosny bal (foto)

„Tańcz póki żyjesz i śmiej się do żony; I pij... zdrowie dam!; Niech żyje bal!; Bo to życie to bal jest nad bale!” – śpiewała Maryla Rodowicz w swej znanej piosence. To jeden z największych przebojów Maryli Rodowicz, współpracującej z Agnieszką Osiecką jako autorką tekstu. Muzykę skomponował Seweryn Krajewski w 1984r. Tekst utworu przekazuje życiową mądrość i zachętę do radości i spotykania się, celebrowania ważnych chwil w życiu. Taką potrzebę serca miała w sobotę 1 lutego radosna wspólnota seniorów. 
zobacz więcej
Zitcom