ZABRODZIE: Co będzie w Kicinach?

Powiat

ZABRODZIE: Co będzie w Kicinach?

22.05.2020
autor: Elżbieta Szczuka
Weszła w życie uchwała o likwidacji Punktu Przedszkolnego w Kicinach. Gmina ogłosi przetarg na długoterminową dzierżawę budynku.
 
Na ostatniej sesji rady gminy zdecydowano o likwidacji Punktu Przedszkolnego w Kicinach. Dokumentacje i majątek zlikwidowanej jednostki przejmie Zespół Szkolno–Przedszkolny w Adelinie.
13 marca br. Mazowiecki Kurator Oświaty pozytywnie zaopiniował uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Punktu Przedszkolnego w Kicinach, uchwała została też skonsultowana z nauczycielskim związkami zawodowymi.
Radni jednomyślnie przyjęli tę uchwałę.  
W najbliższym czasie gmina zamierza ogłosić przetarg na długoletnią dzierżawę tej nieruchomości. Preferowana działalność to usłu-gi medyczne, oświatowe czy kulturalne.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Nawałnica w Tuchlinie (foto)

BRAŃSZCZYK: Nawałnica w Tuchlinie (foto)

Najstarsi mieszkańcy wsi nie potrafią nazwać zjawiska meteorologicznego, które 28 maja br. wystąpiło na terenie Tuchlina i Nowych Bud. W ciągu kilku minut widoczność ograniczyła się do 20 cm, nastąpiło gradobicie i wiatr, którego siła powalała z łatwością grube, zdrowe drzewa. Bez względu na to, czy była to potężna nawałnica, czy trąba powietrzna (jak twierdzi większość mieszkańców), skutki wtorkowego załamania pogody odczuli wszyscy mieszkańcy Tuchlina i Bud Nowych. Uszkodzone zostały linie energetyczne, ogrodzenia oraz budynki zarówno mieszkalne, jak i gospodarcze.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki w Warszawie (foto)

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki w Warszawie (foto)

Kino Praha i Fabrykę Bombek Fogiel odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle podczas wycieczki do Warszawy. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Debata z policją

BRAŃSZCZYK: Debata z policją

Wyszkowska policja i gmina Brańszczyk zapraszają mieszkańców do udziału w debacie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”. Każdy może mieć na nie wpływ – wystarczy przyjść 28 czerwca o godz. 14 do sali OSP w Brańszczyku.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Szkody spowodowane suszą

RZĄŚNIK: Szkody spowodowane suszą

W związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – suszy na terenie całego województwa mazowieckiego, istnieje możliwość składania wniosków przez rolników o oszacowanie szkód spowodowanych suszą. Zainteresowani rolnicy proszeni są o składanie wniosków do Urzędu Gminy Rząśnik do 10 lipca (wtorek). 
zobacz więcej
Zitcom