ZABRODZIE: Choszczowe nie zwalnia tempa! (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Choszczowe nie zwalnia tempa! (foto)

22.09.2020
autor: Organizatorzy
W sobotę 19 września podczas akcji Sprzątanie świata mieszkańcy Choszczowego zjednoczyli siły i przystąpili do wspólnych porządków.

Wokół dróg dojazdowych do miejscowości z dnia na dzień, zwłaszcza w sezonie jesiennym, kiedy zatrzymują się samochody grzybiarzy, przybywa śmieci, które szpecą krajobraz. Uczestnicy akcji sprzątnęli trzy główne ulice wsi: Wspólną, Spacerową i Kolejową. Łącznie zebrano 16 worków śmieci (posegregowanych), 2 opony i zwoje drutu.
Mieszkańcy serdeczne dziękują Gminie Zabrodzie, która jak zawsze wspomogła akcję i dostarczyła worki do segregacji odpadów.
Po zakończonych pracach, zgodnie z zapowiedzią, odbyła się integracja przy ognisku w altanie, która pojawiła się na wspólnej przestrzeni (koło placu zabaw) w ostatnich miesiącach. Pomysł budowy miejsca przeznaczonego do wspólnych spotkań, zarówno dla mieszkańców jak i turystów, pojawił się jesienią. Wszystkie prace porządkowe i przygotowawcze mieszkańcy wykonali we własnym zakresie. W skład miejsca wchodzi zadaszona altana, stół i dwie ławki. Projekt, materiał i wykonanie konstrukcji zapewnił jeden z mieszkańców Choszczowego. Z miejsca do odpoczynku chętnie korzystają dzieci i młodzież, rowerzyści, spacerowicze, grzybiarze oraz całe rodziny, które chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. W najbliższym sezonie planowane jest ustawienie tablicy informacyjnej, stojaków na rowery i dalsza rozbudowa wspólnej przestrzeni.
Do końca września w pobliżu placu zbaw zostaną zamontowane urządzenia siłowni plenerowej, na budowę której mieszkańcy Choszczowego postanowili przeznaczyć środki finansowe z funduszu sołeckiego. 
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość