SOMIANKA: Zmarł ks. Wacław Grzybowski

Powiat

SOMIANKA: Zmarł ks. Wacław Grzybowski

24.02.2017
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
23 lutego 2017 r., przeżywszy 82 lat, w kapłaństwie 57 lat, zmarł ks. kan. Wacław Grzybowski, kapłan diecezji łomżyńskiej, emerytowany proboszcz parafii Somianka i Troszyn. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 25 lutego. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego zostanie odprawiona o godz. 11 w kościele w Długosiodle. Ciało śp. księdza kanonika Wacława Grzybowskiego spocznie na cmentarzu parafialnym w Długosiodle.
Ks. Wacław Grzybowski urodził się 7 października 1935 r. w Głódkach parafia Szwelice w Diecezji Płockiej. Święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1960 r. w Płocku z rąk bp. Tadeusza Zakrzewskiego. Pracował jako wikariusz w parafiach: Poniatowo, Lipowice, Sochocin, Płock św. Dominika, Jeżewo, Płock św. Bartłomieja (Brwilno), Drobin, Świedziebnia, Unieck i Glinojeck. 15 lipca 1974 r. został ustanowiony proboszczem w Troszynie. Od 6 września 1981 r. do 25 sierpnia 2007r., kiedy to przeszedł na emeryturę, był proboszczem parafii Somianka (Barcice).
8 kwietnia 2004 r. bp Stanisław Stefanek nadał mu godność kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej w Myszyńcu. 25 sierpnia 2007 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał na terenie parafii Długosiodło.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Nie zrobiliśmy tego drastycznie

RZĄŚNIK: Nie zrobiliśmy tego drastycznie

Radni na sesji 30 stycznia zajęli się m.in. tematem śmieci. Przyjęli uchwałę ustalającą metodę ustalania opłat za odbiór i utylizację odpadów oraz wysokość tych opłat. – Porównując się z innymi gminami, stawki nie są wygórowane – twierdzi dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej, który temat relacjonował. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Podatki jak w 2017

SOMIANKA: Podatki jak w 2017

Radni na sesji 22 listopada zdecydowali, że podatki i opłaty lokalne w 2018 r. pozostaną na poziomie 2017 r. Na  program współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2018 r. przeznaczyli 12.000 zł. 4.400 zł dotacji otrzyma Gmina Wyszków na udzielanie bezpłatnych porad w Gminnym Punkcie Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Wyszkowie osobom uzależnionym i współuzależnionym, mieszkańcom gminy Somianka.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Niech święta będą bogate w przebaczenie (foto)

BRAŃSZCZYK: Niech święta będą bogate w przebaczenie (foto)

Przed Świętami Wielkanocnymi, 11 kwietnia, w Brańszczyku odbyło się doroczne spotkanie społeczności gminnej. Obecni byli m.in. księża, wójt, jego zastępca, radni, sołtysi, pracownicy samorządowi, szkół i instytucji. – Chrystus ma dużo miłości, więc niech te święta będą udane i bogate w przeżycia – życzył ks. prałat Andrzej Grzybowski.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Czytanie na świętowanie (foto)

ZABRODZIE: Czytanie na świętowanie (foto)

Publiczna Szkoła Podstawowa w Zabrodziu od 13 lat nosi imię Marii Konopnickiej. Z tej okazji 18 maja odbyła się uroczystość, której głównym punktem był konkurs pięknego czytania, oczywiście tekstów patronki.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom