SOMIANKA: Zmarł ks. Wacław Grzybowski

Powiat

SOMIANKA: Zmarł ks. Wacław Grzybowski

24.02.2017
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
23 lutego 2017 r., przeżywszy 82 lat, w kapłaństwie 57 lat, zmarł ks. kan. Wacław Grzybowski, kapłan diecezji łomżyńskiej, emerytowany proboszcz parafii Somianka i Troszyn. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 25 lutego. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego zostanie odprawiona o godz. 11 w kościele w Długosiodle. Ciało śp. księdza kanonika Wacława Grzybowskiego spocznie na cmentarzu parafialnym w Długosiodle.
Ks. Wacław Grzybowski urodził się 7 października 1935 r. w Głódkach parafia Szwelice w Diecezji Płockiej. Święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1960 r. w Płocku z rąk bp. Tadeusza Zakrzewskiego. Pracował jako wikariusz w parafiach: Poniatowo, Lipowice, Sochocin, Płock św. Dominika, Jeżewo, Płock św. Bartłomieja (Brwilno), Drobin, Świedziebnia, Unieck i Glinojeck. 15 lipca 1974 r. został ustanowiony proboszczem w Troszynie. Od 6 września 1981 r. do 25 sierpnia 2007r., kiedy to przeszedł na emeryturę, był proboszczem parafii Somianka (Barcice).
8 kwietnia 2004 r. bp Stanisław Stefanek nadał mu godność kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej w Myszyńcu. 25 sierpnia 2007 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał na terenie parafii Długosiodło.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Wyprawa szlakiem żołnierzy niepodległości (foto)

ZABRODZIE: Wyprawa szlakiem żołnierzy niepodległości (foto)

20 uczniów Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu udało się 12 czerwca na 40-kilometrową wycieczkę rowerową, by poznać miejsca ważne w historii naszej małej ojczyzny. Pojechali śladami batalionu „Zośka” – akcja Tłuszcz -Urle, dotarli do Fidestu, gdzie dokonała się największa  zbrodnia II wojny światowej na ziemi wyszkowskiej, w Deskurowie oddali hołd Bronisławowi Deskurowi – majorowi powstania styczniowego.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Bezpieczna droga do szkoły (foto)

BRAŃSZCZYK: Bezpieczna droga do szkoły (foto)

Uczniów Szkoły Podstawowej w Brańszczyku w piątek 6 września odwiedzili policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej i wydziału ruchu drogowego. Wraz z początkiem roku szkolnego wyszkowska policja rozpoczęła działania „Bezpieczna droga do szkoły”.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Tak i nie (foto)

ZABRODZIE: Tak i nie (foto)

Pisarz Władysław St. Reymont nie będzie już patronem Zespołu Szkół w Zabrodziu – radni 16 lutego podjęli uchwałę (10:4) o rozwiązaniu tej placówki z dniem 31 sierpnia 2017 r. Natomiast nie przyjęli (7:7) projektu dostosowania  sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Skansen imienia Marii Żywirskiej (foto)

BRAŃSZCZYK: Skansen imienia Marii Żywirskiej (foto)

Od 13 października 2017 r. Skansen w Brańszczyku ma imię. Uchwałą Rady Gminy jego patronką została Maria Żywirska, z domu Byczyńska, urodzona w Brańszczyku etnografka, muzealniczka, uczennica i nauczycielka w wyszkowskim Gimnazjum Koedukacyjnym Szkoły Średniej (obecnie I LO im. C.K. Norwida), autorka monografii „Puszcza Biała. Jej dzieje i kultura”, nad którą pracowała ponad 60 lat. Świadkami tej historycznej chwili były córka, wnuczka i prawnuczka badaczki. 
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną