SOMIANKA: Zaprojektuj okładkę ulubionej książki

Powiat

SOMIANKA: Zaprojektuj okładkę ulubionej książki

07.04.2017
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym „Tę książkę warto przeczytać”. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie okładki do ulubionej książki. Termin dostarczenia prac do GOK mija 24 kwietnia. 
Każdy uczestnik konkursu ma prawo złożyć tylko jedną pracę w formacie A4 lub A3w, wykonaną dowolną techniką (pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki, grafika, wyklejanki, witraże, prace z plasteliny itp.). Prace muszą być wykonane samodzielnie, wcześniej niepublikowane i nienagrodzone. 
Podpisane prace (imię i nazwisko uczestnika, wiek/klasa, nazwa przedszkola/szkoły, autor i tytuł książki) należy przysłać lub przynieść do GOK w Somiance (Somianka 21, 07-203 Somianka, z dopiskiem: „Tę książkę warto przeczytać”). 
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 kwietnia. 
Celem konkursu jest m.in.: propagowanie wśród dzieci i młodzieży literatury pięknej, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie fantazji i twórczej wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej, wyrażanie własnych emocji poprzez twórczość plastyczną, zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Oświata i samorząd czekają na konkrety

DŁUGOSIODŁO: Oświata i samorząd czekają na konkrety

Zwolnienia, przenosiny, likwidacja, nadmiar czy brak miejsca? Zapowiedziana reforma oświaty budzi zrozumiałe emocje w środowisku nauczycieli i samorządowców. Jednak poza ogólnymi zapowiedziami zmian nie ma aktów prawnych, regulujących szczegóły. Na wiele pytań nie ma jeszcze odpowiedzi, a reforma wchodzi w życie od przyszłego roku szkolnego.
zobacz więcej
SOMIANKA: Pierwszy gol, pierwszy mecz

SOMIANKA: Pierwszy gol, pierwszy mecz

Projekt „Pierwszy gol, pierwszy mecz”, współfinansowany przez wójta, został zakończony. Uczestnicy projektu, ponad 40 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy, przez ponad trzy miesiące (30 godzin treningowych)  rozwijali umiejętności, szlifowali warsztat i doskonalili technikę gry w piłkę nożną pod wodzą trenera KS Bug Wyszków.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Kocham moją babcię, kocham mego dziadka (foto)

ZABRODZIE: Kocham moją babcię, kocham mego dziadka (foto)

Niezwykle sympatyczną uroczystość dla babć i dziadków przygotowały 8 lutego dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu. Było radośnie i wzruszająco.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Byliśmy zbyt pobłażliwi (foto)

ZABRODZIE: Byliśmy zbyt pobłażliwi (foto)

Druga dyskusja publiczna nad projektem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Zabrodzie odbyła się 20 października w GOK. O projekcie mówili: wójt Tadeusz Michalik, naczelnik wydziału rozwoju gminy Jan Getka oraz projektant studium Bartosz Rosłon. Uwagi do projektu, na specjalnym formularzu, będzie można składać od 10 do 30 listopada.
zobacz więcej
manhattan
fotobudka star